Z PIĘKNEGO KRAJU NAD WISŁĄ

1

Z cyklu: Głos sceptyka z Polski

Co się z nami porobiło. Zamiast zewrzeć szeregi, wspólnie bronić się przed cholernym wirusem, walka (wojna!) polsko-polska toczy się jak w najgorszych czasach. Rządzących interesuje wyłącznie utrzymanie się na stołkach. Głowią się jedynie jakby tu nie przegrać. W tym celu gotowi są sprezentować rodaków wirusa jakiego świat nie widział. Opozycja zaś jest – ale jakby jej nie było. Wszyscy gęby mają pełne sloganów, a naród trzęsie się ze strachu przed wirusem. Tak oto znowu stajemy się pośmiewiskiem Europy.

Trzeba nie mieć oleju w głowie, żeby sięgać do argumentu za nieodkładaniem terminu wyborów powszechnych, gdyż w późniejszym terminie może dojść do kolejnego wybuchu śmiercionośnej dawki korony-wirus. Są to nie tyle strachy na Lachy. To jest po prostu głupota.

Koronawirus obnaża słabość demokracji. System to dobry, ale słaby. Chińskie rządy dyktatorskie wydają się być o niebo sprawniejsze od demokratycznego Starego Kontynentu. Choć skala śmiercionośnej pandemii  była tam ogromna (znowu wraca), polityka silnej ręki przynosi korzyści. W Europie zachodniej walka z zarazą ślimaczy się, czy to Włoszech, czy we Francji itd. O naszej Ojczyźnie lepiej nie mówić – w pierwszej fazie władze uważały, że nic się nie dzieje, zaledwie „deszcz pada”, teraz wzięto się do roboty, tyle że towarzyszy temu chaos, brak łóżek szpitalnych itp. Jeden lekarz-specjalista w okienku telewizyjnym głosi, że maseczki są zbyteczne, inny przeciwnie. Ot, burdelik, jak to u nas. 

Natomiast minister kultury w czasie swojej działalności ministerialnej wreszcie dokonał jedynego, jak dotąd, pozytywnego czynu. Pokazał publicznie jak w czasach koronywirusa należy się witać. Łokciami! Ma w tym wprawę.

To byłoby na tyle z pięknego kraju nad Wisłą.

Jerzy Klechta

 
 
Poleć:

O Autorze:

Jerzy Klechta

Jerzy Klechta – dziennikarz prasowy i telewizyjny. W zawodzie od przeszło 50 lat. Autor ponad 20 książek.

1 Comment

 1. p Klechta!
  Jaka wojna polsko-polska? Skąd się to Wam bierze? Z partyjnych przekazów dnia? Brakuje jedynie “przemysłu nienawiści”.
  Najpierw trzeba byłoby napisać KTO z KIM tą wojnę toczy i o co.
  Codzienne serwisy z Polski dość jasno opisują polskie dylematy.
  Po co pleść bajki:
  ” Opozycja zaś jest – ale jakby jej nie było. Wszyscy gęby mają pełne sloganów, a naród trzęsie się ze strachu przed wirusem”
  Opozycja w RP jest taka jak w …. KANADZIE. Wielopartyjna i zróżnicowana. NDP nie jest tym samym co Konserwatyści, czy Zieloni. I to warto wiedzieć jak się jest w zawodzie powyżej 50 lat.

  Opozycja na różny wielopartyjny sposób robi to co wszystkie inne opozycje parlamentarne. Czyli w ramach obowiązującego prawa PROTESTUJE w sejmie, mediach i na ulicach. Pisze interpelację, zapytania, wygłasza w sejmie swoje zdanie. Co jeszcze te 4 partie różne miałyby robić?
  Z siekierami na Belweder??? Urządzić POWSTANIE? Przerobić Kaczyńskiego na Ceaușescu jak Rumuni?
  Aż dziwne że sceptycyzm :):) powoduje klapki na oczach i uszach.
  Póki co to jeszcze nie ma czołgów, cenzury a z praworządności rozlicza Polskę UE i TSUE.
  Jedyny problem w tym że państwo co miało być dumne, suwerenne po wstaniu z kolan padło na PiSk bo okazało się szmaciane na każdym kroku pod aktualnymi rządami. Co się zdarza w świecie …. niestety.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.