10 dni płatnego zwolnienia, program pomocy w czynszach i inne codzienne uaktualnienia “Gazety” (25 maja)

0

Oto najnowsze informacje z 25 maja:

Kanada –  85 698 (24 maja – 84 699)

źródło

• Po zaledwie jednodniowym spadku w liczbie zarażeń w niedzielę, regionalne jednostki zdrowia Ontario po raz kolejny zgłosiły w poniedziałek ponad 400 nowych zakażeń COVID-19. W międzyczasie średni wskaźnik nowych infekcji w Toronto osiągnął kolejny najwyższy poziom, teraz znacznie powyżej poprzedniego kwietniowego szczytu.

• W poniedziałek Quebec odnotował szósty z rzędu dzienny spadek liczby osób hospitalizowanych z powodu COVID-19. Sklepy detaliczne w całym rejonie Montrealu otworzyły się po tygodniach przestoju. Władze wielokrotnie odsuwały dzień ponownego otwarcia sklepów w Montrealu, ponieważ obawiały się, że system opieki zdrowotnej w prowincji nie poradzi sobie z nagłym wzrostem liczby przypadków COVID.

• Kluczowy federalny program pomocowy dla Kanadyjczyków pozostających bez pracy lub doświadczających dużego spadku zarobków z powodu pandemii COVID-19 wypłacił 40,33 miliarda dol. ponad 8 milionom wnioskodawców. Budżet programu przekroczył 35 miliardów dol. Jednak miliardy mogą zostać odzyskane w przyszłym roku, kiedy rząd opodatkuje zarobki i odzyska bezpodstawnie wypłacone świadczenia.

• Rząd federalny zaczął przyjmować wnioski o program pomocy w płaceniu czynszów za wynajem lokali na cele komercyjne, w którym premier Justin Trudeau powtórzył apel do właścicieli lokali o składanie wniosków o pomoc. Właściciele z maksymalnie 10 kwalifikującymi się najemcami zlokalizowani w Kanadzie Atlantyckiej, Kolumbii Brytyjskiej, Albercie lub Quebecu mogą złożyć wniosek online w poniedziałek. Wnioski dla właścicieli w Manitobie, Saskatchewan, Ontario i na trzech terytoriach będą przyjmowane we wtorek, a właściciele z więcej niż 10 najemcami mogą złożyć wniosek w tym tygodniu.

• Minister zdrowia Ontario Christine Elliott mówi, że podniesienie dozwolonej wielkości zgromadzeń z pięciu do 10 osób zostało odłożone z powodu utrzymującego się wysokiego poziomu przypadków COVID-19. 

• Premier Ontario Doug Ford zachęca wszystkich, którzy byli w parku Trinity Bellwoods w sobotę aby cieszyć się piękną pogodą, ignorując fizyczne zasady dystansowania, aby poddali się testom. „Jestem rozczarowany zachowaniem wszystkimi, którzy pojawili się w Trinity-Bellwoods w sobotę”, powiedział premier.

• Premier Justin Trudeau mówi, że będzie naciskał na prowincje, aby dały pracownikom 10 dni płatnego zwolnienia lekarskiego rocznie.

• Władze Ontario nakazał dwom szpitalom tymczasowe zarządzanie dwoma domami opieki długoterminowej na 90 dni. Szpital Southlake poprowadzi dom opieki Glen Haven w Sutton, a szpital Humber River poprowadzi Downsview LTC w North York. W Downsview mającym 252 osób, zmarło 52 mieszkańców, a 66 jest nadal chorych jak również 70 pracowników. W 119-osobowym River Glen zmarło 20 mieszkańców. Obecnie chorych jest tam 54 mieszkańców i 29 pracowników.
 

NA ŚWIECIE:

Stan na godz. 19.32:

24 maja

22 maja

21 maja

19 maja

18 maja

15 maja

14 maja

11 maja

7 maja

6 maja

5 maja

4 maja

2 maja

1 maja

Pierwsza codzienna relacja:

8 marca

Inne materiały o koronawirusie w “Gazecie”

 

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.