Biskup Janiak odsunięty od święceń. Ale to nie koniec sprawy.

0

Biskup Edward Janiak nie poprowadzi jutrzejszych uroczystości święceń w kaliskiej katedrze. Bracia Sekielscy ujawnili, że chronił co najmniej dwóch księży pedofilów. Problem w tym, że ma go zastąpić biskup Stanisław Napierała. Wiemy, że ten hierarcha także wiedział o czynach pedofilskich księdza Arkadiusza Hajdasza, gdy dochodziło do nich na terenie diecezji kaliskiej.

Dziś rano ustaliliśmy, że jutrzejsze uroczystości wyświęcenia nowych kapłanów w katedrze w Kaliszu ma prowadzić biskup Edward Janiak – antybohater filmu braci Sekielskich “Zabawa w chowanego”. Dokumentaliści wykazali, że Janiak wiedział o pedofilskich czynach księdza Hajdasza i nic z tym faktem nie zrobił.

W ciągu dnia staraliśmy się zdobyć komentarze kurii Kaliskiej – bezskuteczenie, oraz Konferencji Episkopatu Polski. KEP obiecał odnieść się do całej sprawy i rzeczywiście wieczorem podał informację, że Janiak uroczystości nie poprowadzi. Ma go zastąpić go senior Stanisław Napierała.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.