Budka: na polecenie Jarosława Kaczyńskiego znów złamane zostało prawo

0

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka powiedział w poniedziałek, że w niedzielę minął termin ogłoszenia terminu wyborów prezydenckich 2020 r. Ponieważ marszałek Sejmu Elżbieta Witek tego nie zrobiła, w jego ocenie, doszło do złamania prawa.

Temat wyborów prezydenckich 2020 r. zdominował poniedziałkową rozmową przewodniczącego PO Borysa Budki w studiu telewizji Polsat News. Pytany o to, czy Senat nie może przyspieszyć prac nad nową ustawą dotyczącą wyborów odpowiedział, że senatorowie robią wszystko, żeby do głosowania doszło jak najprędzej. Jednak trwa tam obecnie merytoryczna praca, żeby naprawić to, co w pośpiechu zostało zepsute przez Sejm, a to wymaga czasu. Dodał, że zgodnie z prawem ma on na to 30 dni.

Jednak, w opinii Budki, Senat nie może ponosić odpowiedzialności za brak ogłoszenia w obowiązującym terminie nowej daty wyborów, gdyż prace nad nową ustawą są niezależne od obowiązywania aktualnych przepisów w tej sprawie. Przewidywały one, że marszałek Sejmu Elżbieta Witek do niedzieli powinna ogłosić nowy termin wyborów, a ponieważ tego nie zrobiła, doszło do złamania prawa. Borys Budka uważa, że stało się tak, ponieważ prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński chce, żeby odbyły się one 28 czerwca.

WIĘCEJ

 

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.