Co otwiera się w Ontario, ale stan nadzwyczajny przedłużony i inne codzienne uaktualnienia “Gazety” (6 maja)

0

Oto najnowsze informacje z 6 maja:

Kanada – 62 466 (5 maja 62 046)

źródło

• Premier Kolumbii Brytyjskiej John Horgan ogłosił pierwsze etapy stopniowego otwierania gospodarki prowincji – w tym otwieranie parków i szkół (na zasadzie dobrowolności) i zezwalanie na małe spotkania towarzyskie.

W przeciwieństwie do większości innych prowincji, ograniczenia ekonomiczne BC wynikające z COVID-19 nigdy nie obejmowały przedsiębiorstw nieuznanych za niezbędne, co oznacza, że ​​niektóre księgarnie, sklepy i sklepy meblowe były otwarte w okresie obowiązywania ograniczeń COVID-19, o ile mogły one egzekwować fizyczny dystans między kupującymi. Przedszkola dla dzieci niezbędnych pracowników były otwarte podczas fazy 1.

• Dr Eileen de Villa, oficer medyczny Toronto, zachęca ludzi do chodzenia lub jazdy rowerem podczas poruszania się po mieście, zamiast korzystania z komunikacji publicznej, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Burmistrz Toronto John Tory zachęca teraz ludzi do trzymania się z daleka od siebie, a nie pozostawania w domu przez cały czas.

• Według nowego sondażu Kanadyjczycy popierają swoich przywódców politycznych i ich decyzje podczas pandemii. Badanie Campaign Research wykazało, że poparcie dla premiera Justina Trudeau, premiera Ontario Douga Forda, premiera Quebecu François Legaulta i premiera Saskatchewan Scotta Moe znacznie wzrosło w czasie kryzysu COVID-19.

• Premier Doug Ford mówi, że od piątku wszystkie szkółki i ośrodki ogrodnicze będą otwarte w pełni dla klientów, a od soboty także sklepy tzw. hardware stores. Od poniedziałku wszystkie sklepy detaliczne z wejściem od ulicy będą mogły działać, a klienci będą mogli odbierać zamówione towary na zewnątrz.

• Miasto Toronto otwiera w piątek drugi ośrodek dla bezdomnych chorych na COVID-19. Nowy ośrodek będzie mógł pomieścić do 250 osób, u których testy wykazały zakażenie COVID-19. Miasto prowadzi ten ośrodek wraz ze szpitalem University Health Network, Inner City Health Associates i partnerami społecznymi. Nowy punkt będzie działać jako dodatek dla istniejącego już ośrodka na 200 osób dla osób bezdomnych, który został otwarty w kwietniu. Bezdomni mogą tam dojść do siebie po zakażeniu wirusem.

• Sklepy monopolowe LCBO przedłużają godziny otwarcia od 14 maja. Niektóre z 360 punktów sprzedaży, które skróciły godziny otwarcia podczas pandemii, będą otwarte od 10 rano do 21.00 od wtorku do soboty i w godzinach i 11.00-18.00 w niedziele.

• Władze Ontario przedłużają czas, kiedy mieszkańcy prowincji będą płacić niższe stawki za energię elektryczną (do 31 maja), a także postanowienia stanu nadzwyczajnego: zamknięcie nieważanych za niezbędne przedsiębiorstw, zakaz zgromadzeń publicznych dla więcej niż pięciu osób oraz zamknięcie obiektów takich jak place zabaw. Obostrzenia te zostały przedłużone o kolejne dwa tygodnie, do 19 maja. Stan nadzwyczajny w Ontario został przedłużona w zeszłym miesiącu do 12 maja.

NA ŚWIECIE:

Stan na godz. 19.32:

Porównanie ze stanem z wczoraj:

Wzrost liczby potwierdzonych przypadków o 89 200 (wczoraj o 81 458).

Wzrost liczby zgonów 6218 (wczoraj o 5869).

POPRZEDNIE CODZIENNE RELACJE:

5 maja

4 maja

2 maja

1 maja

30 kwietnia

28 kwietnia

27 kwietnia

26 kwietnia

25 kwietnia

23 kwietnia

21 kwietnia

20 kwietnia

19 kwietnia

17 kwietnia

16 kwietnia

15 kwietnia

14 kwietnia

13 kwietnia

10 kwietnia

9 kwietnia

8 kwietnia

7 kwietnia

6 kwietnia

4 kwietnia

3 kwietnia 

1 kwietnia

31 marca

30 marca

29 marca

28 marca

27 marca

26 marca

25 marca

24 marca

23 marca

22 marca

21 marca

20 marca

19 marca

18 marca

17 marca

16 marca

15 marca

14 marca

12 marca

11 marca

10 marca

9 marca

8 marca

Inne materiały o koronawirusie w “Gazecie”

 

 

 

 

 

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.