COVID-19 spowalnia, opinie o odmrażaniu i inne codzienne uaktualnienia “Gazety” (5 maja)

0

Oto najnowsze informacje z 5 maja:

Kanada – 62 046 (4 maja 60 772)

źródło

• Co najmniej 10 kierowców taksówek obsługujących kursy na międzynarodowe lotnisko Pearsona w Toronto zmarło od początku pandemii COVID-19, w tym trzech od piątku, jak podaje związek kierowców taksówek.

• Mount Pleasant Cemetery Group zamierza otworzyć swoje cmentarze dzień przed i dzień po Dniu Matki, aby umożliwić ludziom oddanie hołdu ukochanym, którzy zmarli, powiedział burmistrz John Tory. Powiedział, że rodziny będą musiały przestrzegać odległości i szanować obowiązujące przepisy prowincyjne ograniczające wielkość grup do maksymalnie pięciu osób.

• Główny urzędnik ds. zdrowia publicznego w Kanadzie twierdzi, że dzienny wzrost zachorowań na COVID-19 w Kanadzie spowolnił do około trzech procent. Dr Theresa Tam twierdzi, że tendencja ta w połączeniu ze statystykami wskazującymi, że odsetek pozytywnych wyników testów maleje, nawet wraz ze wzrostem liczby przeprowadzanych testów, oznacza spowolnienie epidemii w Kanadzie.

• Rząd federalny podał, że prawie 7,5 miliona osób otrzymało pomoc federalną od czasu uruchomienia programu prawie miesiąc temu. Zasiłek z tytułu Canada Emergency Response Benefit w Kanadzie zapewnia do 2000 dol. miesięcznie każdemu, kto stracił pracę, zarabia mniej niż 1000 dol. i osobom, których perspektywy zawodowe zostały zagrożone pandemią COVID-19. Opublikowane dziś dane federalne pokazują, że 7,49 miliona osób złożyło podanie o zasiłek od momentu uruchomienia programu 6 kwietnia. Zasiłek podlega opodatkowaniu, ale rząd nie będzie starał się zebrać podatków do przyszłego roku.

• Przez dwa miesiące związki pracowników pierwszej linii, rzecznicy interesów seniorów i eksperci ds. opieki długoterminowej mówią, że alarmowali zarówno Ministerstwo Zdrowia Ontario, jak i Ministerstwo Opieki Długoterminowej na temat fatalnej sytuacji sektora opieki długoterminowej, ale zostało to zignorowane.

• Nowy sondaż sugeruje, że Kanadyjczycy są w dużej mierze zadowoleni z tempa, w jakim kanadyjskie prowincj rozluźniają restrykcje. Poparcie dla tempa odmrażania gospodarki w proiwincjach waha sie od 60 do 70 procent. Od 16 do 30 procent chciałoby, aby ich rząd nieco zwolnił.

W Quebecu, który ma największą liczbę przypadków COVID-19 w Kanadzie, prowincja zezwala na ponowne otwarcie niektórych sklepów detalicznych poza Montrealem. Mowa jest także o otwarciu produkcji i budownictwa w przyszłym tygodniu. 

Ontario, z drugą co do wielkości liczbą potwierdzonych przypadków w kraju, umożliwia częściowe otwarcie niektórych sezonowych firm. Manitoba poszła jeszcze dalej, umożliwiając ograniczony dostęp do bibliotek, muzeów i ogródków restauracji.

NA ŚWIECIE:

Stan na godz. 20.32:

Porównanie ze stanem z wczoraj:

Wzrost liczby potwierdzonych przypadków o 81 458.

Wzrost liczby zgonów o 5869.

POPRZEDNIE CODZIENNE RELACJE:

4 maja

2 maja

1 maja

30 kwietnia

28 kwietnia

27 kwietnia

26 kwietnia

25 kwietnia

23 kwietnia

21 kwietnia

20 kwietnia

19 kwietnia

17 kwietnia

16 kwietnia

15 kwietnia

14 kwietnia

13 kwietnia

10 kwietnia

9 kwietnia

8 kwietnia

7 kwietnia

6 kwietnia

4 kwietnia

3 kwietnia 

1 kwietnia

31 marca

30 marca

29 marca

28 marca

27 marca

26 marca

25 marca

24 marca

23 marca

22 marca

21 marca

20 marca

19 marca

18 marca

17 marca

16 marca

15 marca

14 marca

12 marca

11 marca

10 marca

9 marca

8 marca

Inne materiały o koronawirusie w “Gazecie”

Poleć:

O Autorze:

Socjolog, dziennikarz-amator. Zainteresowania: muzyka, literatura, film, podróże.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.