Fake demokracja Kaczyńskiego. Czy Polska już jest wyborczą dyktaturą?

1

“Organizując – w sposób niekonstytucyjny majowe wybory – Jarosław Kaczyński rzucił karty na stół. Ujawnił gotowość do zmanipulowania wyborów na korzyść PiS. Ujawnił też gotowość do możliwego fałszerstwa wyniku wyborczego” – pisze konstytucjonalista i politolog prof. Bartłomiej Nowotarski

Spróbujmy odpowiedzić na pytanie: czy Polska, po pięciu latach rządów PiS, nie wylądowała już w gronie państw zwanych „wyborczymi dyktaturami” („wyborczymi autokracjami”)?

To dla demokratów najgorsza – zaraz po pełnokrwistych dyktaturach – kategoria reżimu politycznego, który w jednym z wydań Studiów Socjologiczno-Politycznych zakwalifikowałem do strefy ustrojów politycznych nazwanej przez mnie „fałszywą (fake) demokracją” (2/09, 2018 r.).

WIĘCEJ

 

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

1 Comment

  1. Kiedyś może znajdzie się ktoś odważny i sprawiedliwy kto osądzi PiS za łamanie prawa w Polsce i za wykorzystywanie niezgodne z prawem urzędu dla własnych korzyści.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.