Futbol walczy z największym kryzysem od dekad

0

Nie ma wątpliwości, że pandemia Covid-19 wywołała największy kryzys w światowym sporcie od wybuchu II wojny światowej. Ten niewidzialny przeciwnik stawia bardzo silny opór, ale miejmy nadzieje, że w jak najszybszym czasie uda się wyeliminować, albo jak najbardziej zminimalizować jego wpływ na życie ludzi. 

Zawieszenie wszystkich rozgrywek piłki nożnej zaskoczyło nas wszystkich. Każdy weekend bez meczów to kolejny problem dla przyszłości piłki nożnej. Pozostaje wierzyć, że po zarazie w przyszłości pozostaną już tylko złe wspomnienia.

Piłka nożna po powrocie na boisko

Uli Hoeness twierdzi, że przez kolejnych 10 lat piłka nożna nie będzie w stanie wrócić do stanu sprzed wybuchu pandemii. Straty finansowe będzie po prostu zbyt duże, a strukturę będzie trzeba bardzo długo odbudowywać. 

Niemiec na pewno wie, o czym mówi, ponieważ jego staż w światowym futbolu z najwyższego szczebla jest bardzo wysoki. Twierdzi on, że przez kilka następnych lat możemy zapomnieć o transferach opiewających na 100 milionów euro lub więcej. Rekord transferowy w tym momencie wynosi 222 miliony euro – właśnie taką sumę w 2017 roku Paris Saint-Germain wydał na transfer Neymara z FC Barcelony. Wiele wskazuje na to, że taki stan utrzyma się na dłużej niż to przewidywano. 

Czy Neymar był wart tych 222 milionów? Trudno powiedzieć, ponieważ PSG w czasie jego gry w klubie ze stolicy Francji nie wygrało żadnego trofeum, którego nie zdobyło bez obecności brazylijskiej gwiazdy. Drużyna jest na tyle silna, że wyraźnie odstaje od reszty stawki w lidze francuskiej i mało kto wyobraża sobie, że bez Neymara tytuł zdobyłby ktoś inny. Ligi Mistrzów wciąż natomiast nie udało się wygrać, a to właśnie po to sprowadzony został wychowanek Santosu. 

Obniżeniu ulegną również pensje piłkarzy. Będzie to oczywisty skutek kryzysu finansowego. Zawodnicy w ciągu ostatnich lat przyzwyczaili się do fantastycznych warunków płacowych, a teraz przyjdzie im zmierzyć się z nieco inną rzeczywistością. Być może wpłynie to na traktowanie piłki nożnej jako sport, a nie jak biznes. 

Bonus na PZBuk

Kiedy wróci piłka nożna, odmrożony zostanie także rynek bukmacherski. Na nowych graczy firm działających na polskim rynku zakładów wzajemnych czekają bonusy i promocje powitalne. 

Jednym z bukmacherów, którzy przygotowali ofertę dla nowych graczy jest PZBuk. W jej skład wchodzi bonus cashback, czyli jednorazowy zwrot stawki w przypadku przegrania zakładu. Aby z niego skorzystać wystarczy kliknąć tutaj – bonus PZBuk – i założyć nowe konto z użyciem kody promocyjnego, który należy wpisać w trakcie rejestracji. 

Przed założeniem konta, warto jest przeczytać odpowiedni poradnik. Wytłumaczy on, na czym polega bonus i jakie są warunki jego ewentualnego obrotu. Ponadto warto dowiedzieć się również, jak dokonywać wpłat i wypłat i z powodzeniem zakończyć proces rejestracji na stronie. 

Obstawianie zakładów bukmacherskich dozwolone jest wyłącznie po ukończeniu 18 roku życia. Zakłady dostępne są na stronach u legalnych bukmacherów posiadających stosowne zezwolenie przyznane przez Ministerstwo Finansów. Zawieranie zakładów na stronach internetowych spółek nieposiadających takiego zezwolenia jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS:0000678163, NIP: 1132942188, REGON: 367291480) – zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

 

Poleć:

O Autorze:

Contributor

Materiał nadesłany do redakcji.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.