Jak bezpiecznie plażować w dobie pandemii? WHO wymienia dwa warunki

0

Wraz z nadejściem cieplejszych dni plaże zaczynają zapełniać się turystami. Zdaniem Hansa Klugego ze Światowej Organizacji Zdrowia(WHO), w dobie koronawirusa bezpieczeństwo na plażach będzie zależeć od obywateli i władz. Przypomniał także, że pandemia jeszcze nie minęła.

W związku z pandemią COVID-19 plaże w wielu miejscach na świecie zostały zamknięte. Jednak już w ubiegły weekend w Wielkiej Brytanii zapełniły się turystami. Z polskich plaż ponownie można korzystać od kwietnia, a w czerwcu otwarcie się na zagranicznych turystów planuje m.in. Grecja. W trakcie minionych dni plażowicze pojawili się w Stanach Zjednoczonych, między innymi w Kalifornii.

Jak powiedział w czwartek regionalny dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Europie Hans Kluge, o bezpieczeństwie przebywania na plaży tego lata zadecydują dwa czynniki: odpowiedzialne władze i odpowiedzialni obywatele.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.