Jak prowincje Kanady odmrażają gospodarki i inne codzienne uaktualnienia “Gazety” (4 maja)

0

Oto najnowsze informacje z 4 maja:

Kanada – 60 772 (2 maja 56 714)

źródło

• Od poniedziałku kanadyjskie prowincje rozpoczynają łagodzenie ograniczeń COVID-19, mimo że przez weekend pojawiły się tysiące nowych przypadków COVID-19 i setki kolejnych zgonów.

Ontario, Quebec, Alberta, Manitoba i Saskatchewan robią kolejny krok w kierunku odmrażania gospodarki, umożliwiając wznowienie niektórych działań gospodarczych i społecznych, które zostały wstrzymane na ponad miesiąc z powodu pandemii.

Manitoba idzie najdalej, pozwalając muzeom, bibliotekom i firmom handlowym – w tym restauracjom – na ponowne otwarcie, choć nie w pełnym wymiarze. Manitoba, Saskatchewan i Alberta pozwalają również na wznowienie usług medycznych, takich jak stomatologia i fizjoterapia.

Ontario i Quebec nie idą tak daleko. Ontario zezwala na ponowne otwarcie niewielkiej liczby firm, głównie sezonowych, podczas gdy Quebec zezwala na otwarcie większości sklepów detalicznych poza obszarem Montrealu, które mocno ucierpiały w ciągu ostatniego półtora miesiąca.

Jednak w przeciwieństwie do innych prowincji, plan ponownego odmrożenia gospodarki Quebecu jest podejmowany mimo niewielkiego postępu w ograniczaniu rozprzestrzeniania się choroby (kolejne 1800 przypadków i 183 zgony w weekend). Planuje się również otwarcie szkół podstawowych i przedszkoli 11 maja. Premier Quebecu François Legault broni planów ponownego otwarcia gospodarki, zauważając, że większość zgonów w prowincji miała miejsce w domach opieki długoterminowej i argumentując, że ​​walka z COVID-19 jest zupełnie inna w tych obiektach.

• Rząd Ontario ogłosił przeznaczenie 12 milionów dolarów na rozszerzenie internetowego i wirtualnego wsparcia zdrowia psychicznego. Rząd prowincji ogłosił także „Plan działania na rzecz odnowy biologicznej: plan budowy systemu zdrowia psychicznego i uzależnień w Ontario”, który oferuje mieszkańcom Ontario łatwiejszy dostęp do wysokiej jakości opieki i wsparcia w społecznościach w całej prowincji

• Premier Trudeau zachęca Kanadyjczyków do pozostania w domu, mimo że robi się cieplej.
Premier wspomniał, że linie lotnicze Kanady otrzymają pomoc finansową, ale głównym priorytetem jest pomoc pracownikom i ich rodzinom za pośrednictwem funduszu CERB i dopłat do wynagrodzeń.

 

NA ŚWIECIE:

Stan na godz. 18.32:

Porównanie ze stanem z przedwczoraj:

Wzrost liczby potwierdzonych przypadków o 156 467.

Wzrost liczby zgonów o 7535.

POPRZEDNIE CODZIENNE RELACJE:

2 maja

1 maja

30 kwietnia

28 kwietnia

27 kwietnia

26 kwietnia

25 kwietnia

23 kwietnia

21 kwietnia

20 kwietnia

19 kwietnia

17 kwietnia

16 kwietnia

15 kwietnia

14 kwietnia

13 kwietnia

10 kwietnia

9 kwietnia

8 kwietnia

7 kwietnia

6 kwietnia

4 kwietnia

3 kwietnia 

1 kwietnia

31 marca

30 marca

29 marca

28 marca

27 marca

26 marca

25 marca

24 marca

23 marca

22 marca

21 marca

20 marca

19 marca

18 marca

17 marca

16 marca

15 marca

14 marca

12 marca

11 marca

10 marca

9 marca

8 marca

Inne materiały o koronawirusie w “Gazecie”

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.