Jarosław Gowin: “Renegocjacja umowy koalicyjnej z PiS-em jest konieczna”

1

– Kiedy wybory? Piłka jest po stronie opozycji. W praktyce marszałek ma do wyboru dwie daty: 28 czerwca lub 5 lipca. To od tempa prac opozycyjnej większości senackiej zależy, czy kalendarz skonstruowany przez Elżbietę Witek da ewentualnym nowym kandydatom jeden, czy też dwa tygodnie na zebranie podpisów – mówi prezes Porozumienia Jarosław Gowin w rozmowie z Marcinem Makowskim dla WP.

Marcin Makowski: Bycie szeregowym posłem chyba panu służy?

Jarosław Gowin (Prezes Porozumienia): Na pewno z perspektywy szeregowego posła polska polityka jest znacznie ciekawsza niż “House of Cards”.

A nie ma pan wrażenia, że czasem przypomina “Świat według Kiepskich”?

Na pewno jest w niej za dużo sporów, improwizacji i niepotrzebnych podziałów. Na końcu jednak spór o termin wyborów prezydenckich zakończył się dobrym kompromisem wewnątrz obozu Zjednoczonej Prawicy, a polskie państwo stało się ponownie sterowne.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

1 Comment

  1. Bełkot Gowina-bezkręgowca i pytania jakiegoś domorosłego dziennikarzyny /historyka średniowiecza/ ze Skolwina. Żenada jeżeli chodzi o rzeczowość…taka paplanina o niczym.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.