Liczby rosną, Air Canada zmienia zasady i inne codzienne uaktualnienia “Gazety” (22 maja)

0

Oto najnowsze informacje z 22 maja:

Kanada – 82 480 (21 maja – 81 277)

źródło

• Niestety, po Dniu Matki liczba przypadków COVID wzrasta, także w Toronto. W piątek regionalne jednostki opieki zdrowotnej w Ontario zgłosiły czwarty dzień z rzędu z ponad 400 nowymi przypadkami COVID-19. Wskaźnik nowych infekcji nadal rośnie w ostatnich dniach. Liczba nowych przypadków zgłaszanych każdego dnia malała, odkąd pod koniec kwietnia osiągnęła szczyt ponad 700. Jednak średnia zaczęła nieznacznie rosnąć, po chwilowym wypłaszczeniu do około 360 przypadków dziennie w ubiegłym tygodniu; przed tym tygodniem w prowincji ostatni raz odnotowano ponad 400 przypadków 8 maja.

• Air Canada zmienia zasady co do odwołanych lotów w związku z rosnącą frustracją klientów (mowa tutaj o lotach z oryginalną datą podróży między 1 marca a 30 czerwca) – “Air Canada zmienia zasady w reakcji na protesty pasażerów”.

• Statistics Canada podaje, że sprzedaż detaliczna w Kanadzie odnotowała największy miesięczny spadek w marcu i ostrzegaa, że spadek w kwietniu bedzie jeszcze wyższy. Sprzedaż detaliczna spadła w marcu o 10 proc., a wstępne szacunki na kwiecień wskazują na 15,6-procentowy spadek w pierwszym pełnym miesiącu pandemii.

 

NA ŚWIECIE:

Stan na godz. 7.32:

POPRZEDNIE CODZIENNE RELACJE z maja:

21 maja

19 maja

18 maja

15 maja

14 maja

11 maja

7 maja

6 maja

5 maja

4 maja

2 maja

1 maja

Pierwsza codzienna relacja:

8 marca

Inne materiały o koronawirusie w “Gazecie”

 

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.