Małgorzata Manowska I prezesem SN. Komentarze: wybór w łańcuchu naruszeń to skandal.

0

Andrzej Duda powołał Małgorzatę Manowską na stanowisko I prezes Sądu Najwyższego. Decyzję krytykuje opozycja, która zwraca uwagę na łamanie przepisów. “To dobry dzień dla wymiaru sprawiedliwości” – uważają politycy opcji rządzącej.

Małgorzata Manowska decyzją prezydenta została powołana na stanowisko I prezesa Sądu Najwyższego. Zgromadzenia Ogólne SN nie podjęło uchwały o przedstawieniu kandydatury prezydentowi. Zrobił to przewodniczący na własną rękę. Poparcie uzyskał jedynie sędzia Włodzimierz Wróbel, który zdobył 50 głosów. Politycy opozycji twierdzą, że prezydent ma powoływać, a nie wybierać osobę z grona 5 kandydatów.

 

Wielu komentatorów zwraca uwagę na łamanie prawa i konstytucji. Profesor Marcin Matczak uważa, że do naruszenia przepisów doszło w sposób “rażący” i dodaje, że ma wątpliwości, czy prof. Manowska jest sędzią. “Prezes niesędzia Sądu Najwyższego, wybrany w wyniku łańcucha naruszeń to skandal” – uważa mecenas Michał Wawrykiewicz, członek inicjatywy Wolne Sądy.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.