Metody sprzedaży w czasie pandemii

0

Z cyklu: Domowe ciekawostki

W dalszym ciągu sprzedawane są nieruchomości, mimo bardzo drastycznych obostrzeń -utrudnienia są jednak dość duże. Mimo to wiele osób poszukuje nadal własnego miejsca do zamieszkania.

Jeśli chodzi o pokazywanie nieruchomości w obecnych czasach, to musimy podchodzić do każdej sytuacji w taki sposób, jakbyśmy mieli iść do muzeum. A więc każda osoba musi założyć maskę oraz rękawiczki, musi stosować się do zaleceń pokazującego. I nie dotykać niczego. Podobnie jest przy oglądaniu miejsc, które są uważane za zabytkowe, muzealne. W wielu wypadkach obiekty są dodatkowo chronione przez otaczające je liny, których przekraczać nie wolno. A tym bardziej dotykać ogrodzonych przedmiotów. A więc próbujemy dostosować się do istniejących warunków, czyli chodzić tylko po chodniku, nie dotykać żadnych mebli, nie dotykać także blatów, szafek w kuchni, a także urządzeń, wręcz niczego: po prostu jedynie oglądać tylko to, co jest dostępne do obejrzenia.

Co roku obecny okres jest najbardziej gorący dla wszystkich agentów sprzedaży nieruchomości: jest to okres największej sprzedaży, zawierania rekordowych liczby transakcji. Obecny rok jednak jest bardzo inny od pozostałych. Lecz w tak trudnych dla każdego czasach, ludzie w dalszym ciągu szukają swojego przyszłego gniazdka, może tylko w trochę inny sposób niż zazwyczaj.

Oczywiście liczba fizycznych pokazywań znacznie spadła, nie ma też organizowanych tzw. “open houses”, które przyciągały niezliczone liczby klientoów. Ogląda się obecnie wiele nieruchomości ze zdjęć, a także filmików, czy tzw. virtual tours. Kiedy dochodzi do fizycznego obejrzenia, są to już mocno “przebrane” I wyselekcjonowane przez klientów obiekty. Lecz również wtedy podejście klientów jest już zupełnie inne, nastawione na kupno, a nie samo oglądanie. Obecna sytuacja stworzyła konieczność lepszej prezentacji wystawionych do sprzedaży nieruchomości poprzez internet, wyspecjalizowane firmy zajmujące się specjalnym rodzajem filmowania. Wielu agentów poświęca dużo więcej czasu na lepszą oprawę, internetowy sposób marketingu. Powstaje inny sposób pokazywania nieruchomości w internecie: albowiem kupujący w dalszym ciągu chcą maksymalnie zobaczyć wszystko co zawiera dana posiadłość, zwłaszcza że obecne ceny są wygórowane, więc chcemy wiedzieć za co płacimy.

Oczywiście w większości wypadków, kiedy dochodzi do fizycznego, bezpośredniego oglądania nieruchomości, jest to wizyta krótsza I ograniczona, a więc bardzo ważne jest, aby móc zobaczyć wiele szczegółów w inny sposob. Przecież zarówno maski, rękawice oraz ograniczony sposób oglądania, krótszy niż zazwyczaj, ograniczają możliwość uzyskania kompletnego wrażenia.

Przed każdą wizytą wymagane jest oczywiście pisemne oświadczenie, że nie mamy żadnych symptomów choroby, są do tego przygotowane specjalne formy do wypełnienia I podpisania przez każdego z odwiedzających. Oczywiście wizyty są skracane do maksimum 30 minut oraz jest zakaz korzystania z toalet, łazienek. Ograniczony jest także dostęp dla dzieci: po prostu generalnie się ich nie wpuszcza.

Często prosimy sprzedających, aby pootwierali wszystkie możliwe szafki, udostępnili obejrzenie zakamarków, w celu uniknięcia potencjalnego dotykania przedmiotów przez wizytujących. 

Często agent kupującego przynosi ze sobą środki dezynfekujące, które mogą być użyte do oczyszczenia dotkniętych np. klamek wejściowych, czy z konieczności innych przedmiotów.

Statystyki pokazują jednak duży spadek sprzedaży, który w Toronto i okolicach wyniósł ponad 55 procent. Wszyscy teraz czekamy na poluzowanie obostrzeń, które powoli zaczyna docierać do większości dziedzin życia.

Wszystkich zainteresowanych kupnem, sprzedażą, wynajmem nieruchomości, proszę o kontakt bezpośredni pod numer telefonu: 647-209-3511, email: house4usteam@gmail.com, oraz do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.house4usteam@gmail.com

Ryszard Sobolewski

GoWest Realty Ltd. Brokerage

 

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.