Miliony tracą pracę, miliarderzy się bogacą

0

W USA od połowy marca dziesiątki milionów obywateli straciły pracę. Wielu z nich ustawiło się w długich kolejkach po zasiłek dla bezrobotnych. W tym samym czasie fortuny amerykańskich miliarderów wzrosły o łącznie 434 miliardy dolarów. Najwięcej zyskali najbogatsi z nich oraz działający w branży nowych technologii – wynika z raportu organizacji Americans for Tax Fairness (ATF).

Według raportu organizacji Americans for Tax Fairness (ATF) – deklarującej walkę o “prostotę i uczciwość” systemu podatkowego w USA – największe zyski wśród miliarderów od 18 marca odnotowali szef Amazona Jeff Bezos (34,6 miliardów dolarów) oraz założyciel Facebooka Mark Zuckerberg (25 miliardów dolarów).

Przez minione dwa miesiące majątek miliarderów wzrósł łącznie z 2,948 bln do 3,382 bln dolarów – twierdzą autorzy raportu, bazującego na danych magazynu “Forbes” Ma to oznaczać, że fortuny amerykańskich miliarderów wzrosły o 434 mld dolarów. Największe zyski – 76 mld dolarów – zanotowała pierwsza piątka najbogatszych. Od połowy marca – według dokumentu – liczba miliarderów w USA wzrosła o 16 i obecnie jest ich 630.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.