Morawiecki sugeruje paraliż państwa w przypadku przegranej Dudy

5

“Prezydent współpracujący z rządem to warunek nieodzowny, by działać skutecznie, konkretnie i szybko” – ocenił w rozmowie z “Gazetą Polską” premier Mateusz Morawiecki. Zasugerował też, że ewentualna przegrana Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich mogłaby oznaczać paraliż państwa.

Premier zapytany o konsekwencje ewentualnej przegranej Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich podkreślił, że “przekonaliśmy się dobitnie, iż w sytuacji kryzysowej współpraca rządu, większości z prezydentem ma znaczenie fundamentalne”.

Tempo proponowania i wcielania w życie propozycji oraz rozwiązań mogło być bardzo szybkie, bo działaliśmy razem, zgodnie. Proszę zobaczyć, jak procedowanie blokował Senat. Wyobraźmy sobie, że do tego doszedłby jeszcze działający w ten sam niekonstruktywny sposób prezydent – mówił Morawiecki. Co by było? Paraliż. Paraliż, który dla obywateli zaowocowałby brakiem pomocy lub pomocą ograniczoną – dodał.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

5 Comments

  1. Andrzej Wrotek on

    Dlaczego jestesmy skazani na 14 dniowy areszt domowy po powrocie do kraju. Konstytucja zapewnia nam swobode przemieszczania sie. Duda podpisal nie konstytucje ustawy pozwalajace na przymusowa kwarantanne bez wprowadzanie stanu wyjatkowego.

  2. jaki program maja za granica?TVpolonia te same bzdety co TVP to i myślą jak jest tak świetnie (strajki a co tam) to po c zmieniać??Ci co od lat mieszkaja za granicą i nie są tutaj na bieżaco zakaz glosowania.

  3. Z oddali widać lepiej, a Polacy w Kanadzie mają prawo, nawet obowiązek nie milczeć, gdy w “Starym Kraju” źle się dzieje, gdy mały tyran otoczony zgrają manekinów i lizusów łamie podstawowe prawa Polaków, kpiąc z Konstytucji i Prawa. Im głośniej będą o tym mówić i krzyczeć -tym lepiej dla Polski

  4. Niech polonusi mieszkający w Kanadzie nie słuchają tych bredni i jesli chcą głosować na Dudę niechj wrócą do Polski, a skoro w Polsce nie mieszkaja to niech nam n ie wybierają prezydenta.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.