“Nic się nie stało”: Z tragedii dziewczynek zrobiono trampolinę propagandy PiS

1

Na “Nic się nie stało” Sylwestra Latkowskiego czekałam z niecierpliwością. Był szumnie zapowiadany jako akt oskarżenia wobec celebrytów – pedofilów, spodziewałam się więc nazwisk i dowodów, choćby w postaci zeznań pokrzywdzonych. Nic z tego. Film to drewniana rekonstrukcja opisanej już przed laty przez inne media historii przestępczości seksualnej wobec dziewcząt z Trójmiasta. Jak dowiodła dyskusja po filmie, TVP wraz z politykami PiS chce z niego zrobić młot na wrogów ludu.

Tragiczna historia Anaid Tutgushyan, 14–latki, która 8 marca 2015 roku rzuciła się pod pociąg na stacji Gdańsk-Orunia, jest materiałem na wstrząsający dokument. Dziewczynka zabiła się, bo zgwałcił ją Krystian W. – naganiacz popularnego wśród celebrytów sopockiego klubu Zatoka Sztuki, należącego do Marcina T., pseudonim Turek. Obaj mężczyźni stanęli przed sądem, gdyż postawiono im cały wachlarz zarzutów dotyczących przemocy seksualnej wobec dziewczynek. Lista ofiar gwałtów, molestowania i przymusowej prostytucji jest bowiem znacznie dłuższa.

Proceder ten dogłębnie opisali w 2016 roku Bożena Aksamit i Piotr Głuchowski z “Gazety Wyborczej” w książce “Zatoka świń” (poprzedzonej cyklem reportaży). Rok wcześniej widzowie TVN mogli zapoznać się ze sprawą w jednym z wydań programu interwencyjnego “Uwaga”, który nadal jest dostępny w sieci. Jest oczywiste, że w krzywdzeniu dzieci musiało uczestniczyć więcej osób niż obecnie oskarżeni – jeśli nie przez bezpośredni udział, to przez zaniechanie. Zwykle za plecami sprawców stoją bierni świadkowie przemocy. Dlatego spodziewałam się, że Latkowski wskaże palcem celebrytów (jak Sekielscy księży i biskupów) i powie: X zgwałcił, Y molestował, Z nie pomógł, choć wiedział, że dzieje się krzywda. Nic takiego nie nastąpiło.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

1 Comment

  1. Szczerze brzydzą mnie takie artykuły i tytuły.Jak tvn i Sekielscy ujawniają co się dzieje u księży (nie wszystkich) to jest afera na całą Polskę (i bardzo dobrze bo powinno się karać jak najsurowiej takie k***y bez względu na zawód jaki pełni) ale jak tvp pokaże materiał o pedofilii w show biznesie to juz jest “trampolina propagandy pis” ogarnijcie się i tu i tam są pokrzywdzone dzieci skupiamy się tylko na pedofili wsrod księży a osoby pokrzywdzone przez pedofili “nie księży” są odstawione na drugi tor

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.