“Oczekujemy, że minister przeprosi nauczycieli”. ZNP pisze do Ardanowskiego.

0

Doceniamy ciężką pracę rolników i osób pracujących sezonowo w rolnictwie, ale od urzędnika państwowego domagamy się elementarnego poszanowania zawodu nauczyciela – czytamy na stronie Związku Nauczycieli Polskich. To reakcja na słowa ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, który radził nauczycielom, by popracowali w polu.

Ardanowski zapowiadał, że Polska zapłaci za testy na COVID-19 dla pracowników sezonowych, powiedział, że tym celu pojawią się mobilne punkty pobrań wymazów do testów na koronawirusa. Radio pytało, dlaczego zatem nauczyciele nie będą testowani bezpłatnie. W odpowiedzi minister wygłosił apel.

– Wystąpiłem również z apelem do Polaków, którzy pozostają bez pracy, nie mają prawa do zasiłku, czy też młodzież lub nauczycieli, którzy nie będą pracowali, żeby przez te kilka-kilkanaście dni popracowali u rolników – mówił Ardanowski. Stwierdził też, że “jest przekonany, że pracownicy sezonowi przyjeżdżają również po to, by nauczyciele mieli co zjeść”.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.