Ontario przygotowuje otwarcie, co gdzie indziej i inne codzienne uaktualnienia “Gazety” (14 maja)

0

Oto najnowsze informacje z 14 maja:

Kanada – 72 401 (12 maja – 71 157)

źródło

• Nowa Szkocja skróci rok szkolny, próbując zmniejszyć presję jaką odczuwają zestresowani rodzice. Niektórzy krytycy skarżyli się, że uczniowie Nowej Szkocji opuścili już zbyt wiele, biorąc pod uwagę fakt, że zajęło co najmniej dwa tygodnie, aby rozpocząć program nauki w domu po przerwie marcowej. Prowincja ogłosiła niedawno, że szkoły publiczne zostaną zamknięte 5 czerwca, około trzy tygodnie wcześniej niż zwykle.

• Aby „umożliwić ludziom przebywanie na zewnątrz”, program ActiveTO miasta wyodrębni 57 km. „cichych” ulic dla pieszych i rowerzystów oraz lokalnego ruchu, powiedział  burmistrz Toronto John Tory. Miasta w USA Oakland, Portland i San Francisco zrobiły tak samo, a Vancouver planuje wprowadzić taki system. Tory powiedział, że pierwsza cicha ulica została otwarta w dzielnicy Kensington i będzie ich więcej. Początkowo około 10 km. głównych ulic, w pobliżu głównych parków i atrakcji, będzie zamkniętych dla ruchu kołowego.

• Minister edukacji z Nowym Brunszwiku mówi, że dzieci licencjonowane przedszkole mogą otworzyć się we wtorek. Są zamknięte od marca dla wszystkich oprócz dzieci pracowników niezbędnych usług. Dzieci nie będą musiały nosić masek ani zachowywać dystansu fizycznego, ale będą w grupach do 15 dzieci plus personel, a na jedną salę mogą przypadać maksymalnie dwie grupy.

• Uber ogłosił w czwartek, że firma będzie wymagać od pasażerów i kierowców noszenia masek od 18 maja. Pasażerowie mają nie siadać na przednim siedzeniu. 

• Ontario ma rozpocząć pierwszy etap otwarcia gospodarki w najbliższy wtorek, znosząc ograniczenia dla sklepów detalicznych, pól do gry w golfa i kortów tenisowych i salonów pielęgnacji psów. Ontario może teraz stopniowo otwierać miejsca pracy, ale praca w domu powinna być kontynuowana w jak największym stopniu. Zakłady fryzjerskie nie otworzą się jeszcze w tej fazie. Wznowione też zostaną zaplanowane operacje, ruszają budowy, a także otwarte zostaną sklepy działające poza centrami handlowymi.

• Rząd Quebecu odkłada ponowne otwarcie szkół w Montrealu do sierpnia lub września. Premier Francois Legault twierdzi, że warunki zdrowia publicznego związane z ponownym otwarciem nie zostały spełnione w Montrealu, który jest epicentrum COVID-19 w prowincji.

• Minister środowiska Jonathan Wilkinson mówi, że parki narodowe zostaną częściowo otwarte w czerwcu. Wilkinson mówi, że niektóre szlaki, obszary dziennego użytku, tereny zielone i łodzie rekreacyjne będą dostępne od 1 czerwca w parkach narodowych, miejscach historycznych i szlakach wodnych oraz krajowych obszarach ochrony mórz. Biwakowanie w parkach bedzie zakazane przynajmniej do 21 czerwca, kiedy rząd federalny ponownie oceni, czy należy na to zezwolić. Wszystkie parki narodowe i tereny są zamknięte przez ponad miesiąc, aby spowolnić rozprzestrzenianie się COVID-19.

NA ŚWIECIE:

Stan na godz. 19.32:

POPRZEDNIE CODZIENNE RELACJE z maja:

11 maja

7 maja

6 maja

5 maja

4 maja

2 maja

1 maja

Pierwsza codzienna relacja:

8 marca

Inne materiały o koronawirusie w “Gazecie”

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.