Pielgrzymka na Jasną Górę zatrzymana przez policję

0

Pielgrzymka wyruszyła wczoraj na Jasną Górę z Łowicza. – W czasie epidemii wyszła z Łowicza pielgrzymka. Zapiszą to wszystkie parafie i urzędy miasta – mówił biskup Józef Zawitkowski, który przewodniczył porannej mszy. Jak widać na zamieszczonych w internecie nagraniach, podczas pielgrzymki nie były przestrzegane zasady bezpieczeństwa. Policja pod Słupią zatrzymała pątników. Rzecznik KMP Skierniewice poinformowała nas, że większość pielgrzymów wsiadła do autokarów i odjechała.

Pielgrzymka rozpoczęła się poranną mszą świętą w klasztorze sióstr Bernardynek. Radio Łódź podaje, że ksiądz Wiesław Frelek, który przewodniczy pielgrzymce, zapowiedział, że pątnicy będą starali się przestrzegać obowiązujących w czasie epidemii zasad.

Na nagraniach oraz zdjęciach widać, że wielu pielgrzymów szło bez założonych maseczek, nie były także przestrzegane zasady dystansu społecznego.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.