Półfinaliści Pucharu Polski w komplecie

0

Bez niespodzianek w ćwierćfinałach Pucharu Polski. Na zakończenie tej fazy rozgrywek Lech Poznań pokonał na wyjeździe Stal Mielec 3:1 i awansował do najlepszej czwórki. W grze o Puchar Tysiąca Drużyn zostały więc wyłącznie drużyny z ekstraklasy.

Trzecia w tabeli pierwszej ligi Stalówka jako ostatnia mogła pokusić się o sprawienie sensacji, ale wystarczyło parę minut, by została sprowadzona na ziemię przez faworyzowanego rywala. Już w 5. minucie Wołodymyr Kostewycz wypatrzył w polu karnym Daniela Ramireza. Hiszpan był nie tylko dobrze ustawiony, ale też dobrze ułożył lewą nogę. Techniczny strzał z pierwszej piłki i zasłonięty Jakub Wrąbel mógł tylko bezradnie rozłożyć ręce.

Bramkarz Stali na pastwę losu zostawiony został także w 34. minucie – kolejna akcja Lecha na jeden kontakt, wykładka piętką Kamila Jóźwiaka i Timur Żamaletdinow podwyższył na 2:0. Lechici szli jak po swoje, ale skomplikowali sobie życie na własne życzenie. W doliczonym czasie pierwszej połowy myślami byli już w szatni, kiedy w pole karne poznaniaków wleciał istny balon.

Poznaniacy zlekceważyli piłkę, a Bartosz Nowak w trudnej sytuacji oddał strzał na wagę bramki kontaktowej. Następna stacja: półfinał Była to pierwsza stracona bramka przez Lecha w tej edycji Pucharu Polski, ale obyło się bez większych konsekwencji, nie licząc kilku nerwowych minut po przerwie. W pierwszej połowie Michał Żyro był centymetry od gola (po jego strzale piłka zatrzymała się na słupku), a na otwarcie drugiej zabrakło centymetrów, by piłkę do własnej bramki skierował drugi z braci – Mateusz. Po jego niefortunnej interwencji piłka zmierzała w światło bramki, ale tym razem Wrąbel popisał się dużym refleksem.

Po przerwie tempo meczu w Mielcu zdecydowanie osłabło i tak poznańska lokomotywa leniwie wjechała do półfinału Pucharu Polski, do którego jeszcze przed pandemią awansowały Cracovia i Lechia Gdańsk, a we wtorek Legia Warszawa. W 83. minucie kropkę nad i postawił Kamil Jóźwiak, który zapracował na tego gola jak nikt.

Ćwierćfinał Pucharu Polski: Stal Mielec – Lech Poznań 1:3 (1:2)
Bramki: Bartosz Nowak 45′ – Dani Ramírez 5′, Timur Żamaletdinow 34′, Kamil Jóźwiak 82′

W czwartek w południe odbyło się losowanie par półfinałowych Totolotek Pucharu Polski. Cracovia zmierzy się z Legią Warszawa, a Lech Poznań podejmie Lechię Gdańsk. Mecze tej fazy odbędą się 7 i 8 lipca.

Tegoroczny finał nie odbędzie się na PGE Narodowym, gdyż musiałby być rozgrywany bez kibiców lub przy bardzo małej liczbie widzów. Na razie nie jest wiadomo jednak, na jakim obiekcie odbędzie się rywalizacja. Mecz o trofeum zostanie rozegrany 24 lipca.

Po niespełna trzech miesiącach polska piłka budzi się do życia. Piątkowymi meczami Śląska z Rakowem oraz Pogoni z Zagłębiem zostanie wznowiony sezon PKO Ekstraklasy. Lech Poznań – Legia Warszawa, czyli hitowe spotkanie, kolejki w sobotę w Poznaniu.