Polscy policjanci coraz bardziej ponad prawem

0

Państwo polskie na to nie pozwoli, żeby konkretni funkcjonariusze byli piętnowani, znieważani w internecie, żeby stosowano wobec nich groźby z tego powodu, że w sposób rzetelny wykonują swoje czynności służbowe – powiedział na piątkowej konferencji Mariusz Kamiński, komentując sytuację wokół sobotniego protestu przedsiębiorców. Minister spraw wewnętrznych i administracji przekazał, że “już pierwsze osoby są zatrzymywane”. – Państwo polskie zawsze będzie stało murem za swoimi policjantami, za swoimi funkcjonariuszami – mówił minister.

W sobotę w Warszawie odbył się protest przedsiębiorców w związku z ich pogarszającą się sytuacją wynikającą z epidemii. Warszawski urząd nie zarejestrował zgromadzenia, a policja uznała je za nielegalne, bo wciąż obowiązują wprowadzone przez rząd przepisy zakazujące zgromadzeń. Doszło do przepychanek, policja użyła gazu i siły.

– Użycie siły ze strony policjantów związane było z zachowaniem osób protestujących – mówił rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak. W związku z manifestacją zatrzymano blisko 400 osób, w tym pięć procesowo, oraz wystawiono ponad 150 mandatów.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.