Szkoły, sklepy online za darmo i deficyty, a także inne codzienne uaktualnienia “Gazety” (11 maja)

0

Oto najnowsze informacje z 11 maja:

Kanada – 69 981
źródło

• Duże kanadyjskie firmy, które potrzebują finansowania, otrzymają rządowe wsparcie – zapowiedział w poniedziałek premier Kanady Justin Trudeau. Zastrzegł jednak, że kredyty będą finansowaniem pomostowym, a nie bezzwrotną pomocą. Więcej: Rząd pomoże dużym firmom, ale stawia warunki

• Według raportu Biura Kontroli Finansowej deficyt budżetowy w Ontario wzrośnie czterokrotnie – do 41 miliardów dolarów w latach 2020–21 z powodu kosztów walki z koronawirusem. Podano także, że stosunek długu netto do PKB w prowincji skoczy do rekordowego poziomu 49,7 procent – o prawie 10 punktów procentowych w porównaniu z ubiegłym rokiem.

• Toronto zanotowało pierwszy zgon mieszkańca schroniska dla bezdomnych. Mężczyzna po pięćdziesiątce zmarł 8 maj. Mieszkał w Dixon Hall.

• Władze miasta Toronto ogłosiły nowy program ShopHERE, którego celem jest pomoc niezależnym przedsiębiorstwom w Toronto w tworzeniu sklepów internetowych bez ponoszenia żadnych kosztów. Celem ShopHERE jest pomoc lokalnym, niezależnym małym firmom i artystom, którzy obecnie nie mają środków na budowę sklepu internetowego. Programiści z kilku firm technologicznych z Toronto zbudują i uruchomią 3000 sklepów internetowych w ramach programu w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

• Quebec jako pierwsza prowincja otworzył niektóre szkoły. Zezwolono na otwarcie przedszkoli i szkół podstawowych poza obszarem Montrealu, z maksymalnie 15 uczniami w klasie i wprowadzając nowy zestaw zasad. Premier Doug Ford mówi, że na początku przyszłego tygodnia poda plany dotyczące otwarcia szkół. Szkoły w Ontario są obecnie zamknięte do końca maja i mogą zostać ponownie otwarte (jak w Quebecu) lub pozostać zamknięte do jesieni. Niektórzy sugerowali małe klasy szkolne otwarte w lecie jako sposób na powolny restart.

• Premier Justin Trudeau mówi, że rząd federalny będzie nadal naciskał na ostrożność w kwestii zniesienia ograniczeń COVID-19. Trudeau mówi, że rozumie, iż przywódcy w całym kraju starają się znaleźć właściwą równowagę, jeśli chodzi o złagodzenie skutków blokady i ponownego otwarcia gospodarki, mówi jednak, że ofiary, które Kanadyjczycy czynili w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, zostaną zmarnowane, jeśli zostaną podjęte złe decyzje.

NA ŚWIECIE:

Stan na godz. 19.32:

POPRZEDNIE CODZIENNE RELACJE:

7 maja

6 maja

5 maja

4 maja

2 maja

1 maja

30 kwietnia

28 kwietnia

27 kwietnia

26 kwietnia

25 kwietnia

23 kwietnia

21 kwietnia

20 kwietnia

19 kwietnia

17 kwietnia

16 kwietnia

15 kwietnia

14 kwietnia

13 kwietnia

10 kwietnia

9 kwietnia

8 kwietnia

7 kwietnia

6 kwietnia

4 kwietnia

3 kwietnia 

1 kwietnia

31 marca

30 marca

29 marca

28 marca

27 marca

26 marca

25 marca

24 marca

23 marca

22 marca

21 marca

20 marca

19 marca

18 marca

17 marca

16 marca

15 marca

14 marca

12 marca

11 marca

10 marca

9 marca

8 marca

Inne materiały o koronawirusie w “Gazecie”

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.