Toronto pomoże opłacić czynsz mieszkańcom, których na to nie stać

0

Niektórzy mieszkańcy Toronto mają problemy z opłaceniem rachunków. Władze miasta Toronto ogłosiły jednak, że udzielą pomocy tym, którzy mają problemy finansowe dzięki programowi Rent Bank w Toronto. Miasto będzie udzielać nieoprocentowanych pożyczek w wysokości do 4000 dolarów kwalifikującym się rodzinom.

W kwietniu Ontario straciło 689 200 miejsc pracy, co spowodowało, że wielu bezrobotnych nie miało pieniędzy na opłacenie rachunków w tych trudnych czasach.

Jednak w tweecie w środę miasto Toronto ogłosiło, że każdy, kto zmaga się z problemem opłacenia czynszu za czerwiec może zwrócić się o pomoc.

Program ten zapewnia nieoprocentowane pożyczki zwrotne dla gospodarstw domowych o niskich dochodach „zagrożonych eksmisją z powodu krótkoterminowych trudności finansowych”.

Program niedawno otrzymał ogromny zastrzyk w wysokości 2 milionów dolarów, co znacznie zwiększyło jego zasięg, umożliwiając wsparcie setkom dodatkowych zmagających się z trudnościami rodzin.

Najemcy z Toronto zastanawiający się, czy kwalifikują się do programu, powinni sprawdzić czy spełniają wymogi wymienione na stronie internetowej miasta.

Alternatywnie, najemcy mogą również ubiegać się o pomoc z Funduszu Stabilizacji Mieszkalnictwa, który zapewnia pomoc finansową potrzebującym najemcom.

Te pieniądze byłyby w stanie pomóc najemcom w opłatach za czynsz lub  kosztach przeprowadzki.

Joanna Wójcik

Poleć:

O Autorze:

Socjolog, dziennikarz-amator. Zainteresowania: muzyka, literatura, film, podróże.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.