Posłuchaj Trzaskowskiego w Poznaniu, gdzie powitały go tłumy

0

Czy wiecie, ile razy słyszałem: “po co Ty Rafał poruszasz trudne tematy”? Powiem wam po co: dlatego, że mamy dosyć polityków, którzy uciekają od odpowiedzi na każde trudne pytanie – mówił do zgromadzonych w Poznaniu Rafał Trzaskowski, zapowiadający start w wyborach prezydenckich.

Podczas sobotniego wystąpienia na poznańskim Placu Wolności Trzaskowski przypomniał słowa Ignacego Paderewskiego: “Każdy człowiek powinien sobie zdawać sprawę z faktu, że dobre i trwałe wyniki można osiągać jedynie drogą krótkich, lecz ciągłych codziennych wysiłków”. Podkreślił, że dzisiaj w Polsce jest potrzebna zmiana. – Tę zmianę trzeba zacząć od siebie, krok po kroku – stwierdził.

Wspominał czas, kiedy jako młody człowiek zaangażował się w wybory w czerwcu 1989 roku. Zaznaczył, że roznosił wtedy plakaty, na których był Lech Wałęsa z Jackiem Kuroniem, na innych – Lech Wałęsa i Jarosław Kaczyński. – Wtedy umieliśmy być razem. Wspominam ten czas, kiedy umieliśmy budować wspólnotę – powiedział.

WIĘCEJ

TUTAJ OBEJRZYSZ PEŁNE VIDEO WYSTĄPIENIA

 
Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.