Trzaskowski: im bardziej PiS mnie będzie atakował, tym będę silniejszy

0
 

Jestem gotowy na każdy termin wyborów – powiedział w “Kropce nad i” prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który ma być kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP. Podkreślił, że najważniejsze jest to, żeby “PiS nie powtórzył tej farsy wyborczej, z którą mieliśmy do czynienia parę tygodni temu, bo przecież niewiele brakowało, a mielibyśmy wybory w maju”.

12 maja Sejm uchwalił nową ustawę dotyczącą wyborów prezydenckich w 2020 r. Zakłada ona, że głosowanie będzie odbywać się w lokalach wyborczych, ale będzie też możliwość głosowania korespondencyjnego. We wtorek prace nad ustawą kontynuowały połączone senackie komisje. Podczas obrad wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka (Lewica) zgłosiła poprawkę zakładającą, że ustawa wejdzie w życie 6 sierpnia 2020 r. Politycy obozu rządzącego opowiadają się za przeprowadzeniem wyborów 28 czerwca.

Rafał Trzaskowski, który ma być kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta, powiedział w “Kropce nad i”, że “jest gotowy na każdy termin wyborów”.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.