U dentysty w czasach COVID-19

0

Organizacja, który reguluje usługi stomatologiczne w Ontario, wydała nowe wytyczne dotyczące osobistego leczenia pacjentów, które obejmują dodatkowe środki ostrożności.

Royal College of Dental Surgeons of Ontario twierdzi, że zawód dentysty jest włączony obecnie do 2. etapu trójfazowego planu otwarcia prowincji.

Wcześniej dentyści mogli jedynie osobiście leczyć pacjentów w nagłych wypadkach, ale teraz mogą oferować inne niezbędne usługi przy zwiększonych środkach ostrożności.

Organizacja podkreśla, że usługi uważane za nienagłe muszą być nadal świadczone za pośrednictwem teledentystyki.

Szczególnie trudno jest chronić się przed COVID-19 w stomatologii, ponieważ wiele procedur generuje kropelki i aerozole.

Dentyści muszą używać masek N95, rękawic, ochrony na oczy, osłon twarzy i fartuchów ochronnych podczas wykonywania procedur generujących aerozole.

Wytyczne mówią również, że dentyści muszą wykonywać te zabiegi w zamkniętej przestrzeni, która wygląda jak pokój odgrodzony tymczasowymi ścianami i drzwiami.

Dokument został stworzony na podstawie wskazówek dyrektora medycznego Ontario.

Poleć:

O Autorze:

Socjolog, dziennikarz-amator. Zainteresowania: muzyka, literatura, film, podróże.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.