Unijny raport ma być bardzo krytyczny. “Rząd PiS idzie na zwarcie z UE”.

0

Unijne sprawozdanie na temat praworządności i demokracji w Polsce ma się ukazać w poniedziałek. I ma być bardzo krytyczne. – W ocenie wielu eurodeputowanych rząd PiS idzie coraz bardziej na zwarcie z Unią Europejską – powiedział w rozmowie z RMF FM López Aguilar, szef komisji PE ds. wolności obywatelskich.

Hiszpański eurodeputowany i szef komisji ds. wolności obywatelskich López Aguilar ostro krytykuje działania polskiego rządu, który jego zdaniem idzie na “zwarcie z Unią Europejską”. – Warszawa nie wykazuje chęci kompromisu i nie zamierza się dostosować do orzeczeń TSUE – stwierdza w rozmowie z RMF FM.

Ocenia, że w Polsce znajdują się “pod stała presją” prawa mniejszości seksualnych, prawo do swobody wypowiedzi, wolność mediów i prawo do krytykowania rządu. – Żadna większość nie ma prawa łamać praw mniejszości. Dlatego zajmujemy się demokracją w Polsce – oznajmia Aguilar.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.