Vera Jourova o nowym mechanizmie w UE. Chodzi o praworządność i unijne fundusze.

2

Vera Jourova deklaruje wprowadzenie nowego mechanizmu w budżecie Unii Europejskiej. Chodzi o to, by wypłata środków była uzależniona od spełniania norm praworządności.

Wiceszefowa Komisji Europejskiej wzięła udział w debacie podczas posiedzenia komisji ds. prawnych (JURI) Parlamentu Europejskiego. – Jestem przekonana, że uwzględnienie warunku praworządności w wieloletnich ramach finansowych jest obecnie bardziej potrzebne niż kiedykolwiek wcześniej – stwierdziła Vera Jourova.

Dodała, że zrobi wszystko, by zapewnić, że mechanizm znajdzie się w finalnej wersji budżetu. Jourova podkreśliła także, że procedura artykułu 7 będzie kontynuowana wobec Polski, ale wciąż będzie trwał dialog z polskim rządem. Wkrótce ma się również ukazać coroczny raport na temat przestrzegania praworządności we wszystkich państwach UE.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

2 Comments

  1. Tej pani zdecydowanie zaszkodził pobyt w szpitalu psychiatrycznym, jaki zaliczyła w poprzednim okresie.
    W jej pojęciu, stosowane tam metody przymusu bezpośredniego mogą być przenoszone na relacje międzynarodowe w formie przymusu ekonomicznego.

    Nie ma tu co moderować, prawda sama broni się najlepiej. Ale, jak widać, nie wszyscy mogą jej słuchać.
    Szkoda czasu na zmaganie się z wszechobecną cenzurą.

  2. Z dyktatorami, nawet tymi pokracznymi i początkującymi należy postępować w sposób zdecydowany i silną ręką, przykład właściwego postępowania to sankcje Reagana na Wronią Polskę w stanie wojennym, przykład złych działań a wręcz beznadziejnej głupoty to żałosne umizgi Chamberlaina do austriackiego kaprala z wąsikiem.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.