W Toronto powstaje wielki projekt artystyczny

0

Grupa lokalnych artystów z centrum Toronto przejmuje miasto i zamienia popularny plac Dundas Square w ogromny artystyczny happening. W ramach projektu „Wszystko w porządku” ich prace pomogą pokazać, jak Toronto radzi sobie z pandemią COVID-19.

Tam, gdzie kiedyś były reklamy, pojawiły się oromne i inspirujące obrazy.

„Wszystko w porządku”, to publiczny projekt artystyczny i ruch, którego celem będzie uchwycenie doświadczenia życia w okresie pandemii Toronto. W projekt zaangażowana jest grupa dwudziestu artystów z Toronto.

Zdjęcia z projektu z wykorzystaniem najbardziej widocznych billboardów w Toronto zaczęły już pojawiać się w mediach społecznościowych. Jednak nie tylko billboardy będą pokazywać te prace.

Dundas Square i Gardiner Expressway są jednymi z pierwszych miejsc, w których mieszkańcy mogą spodziewać się prac z tego projektu, będzie on również rozprzestrzeniał się w nadchodzących tygodniach na Waterfront i Bentway.

Podjęte działania organizowane są przez tych samych ludzi, którzy stworzyli The Bentway, innowacyjny projekt przestrzeni publicznej, który przekształcił teren pod Toronto Gardiner Expressway w „nowe miejsce spotkań dla stale rosnącej populacji naszego miasta”.

Projekt ma zostać wdrożony w ciągu kilku tygodni.

Anna Głowacka 

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.