Węgry: zawieszono państwowe finansowanie największej partii opozycyjnej

0

Państwowa Izba Kontroli (ASZ) na Węgrzech zawiesiła państwowe finansowanie największej partii opozycyjnej – Koalicji Demokratycznej (DK), z powodu nieprawidłowości w prowadzeniu finansów – oświadczyła sekretarz generalna ASZ na konferencji prasowej online.

Magdolna Holman oznajmiła, że finansowanie będzie zawieszone dopóty, dopóki DK nie dowiedzie w dokumentach, że gospodaruje swoimi środkami zgodnie z prawem. Powiedziała, że podczas kontroli finansowej za lata 2017-2018 DK nie potwierdziła prawdziwości danych, jej raport finansowy nie pokazywał wiarygodnego i prawdziwego obrazu przychodów i rozchodów, a publikując nieprawdziwe raporty finansowe, partia wprowadziła w błąd także własnych członków.

Holman powiedziała, że poinformowała przywódcę DK Ferenca Gyurcsanya o tym, jakimi dokumentami powinna potwierdzić zgodne z prawem gospodarowanie środkami, i zapewniła, że jak tylko je przedstawi, finansowanie z budżetu zostanie wznowione. Dodała, że nie chodzi o potwierdzenie danych z lat 2017-2018, tylko przedstawienie aktualnych dokumentów potwierdzających zgodne z prawem gospodarowanie środkami.

WIĘCEJ

 

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.