WOŚP kupiła specjalistyczny sprzęt do walki z koronawirusem.

0

Jednym z największych zakupów dokonanych przez Fundację WOŚP w ramach walki z koronawirusem jest sprzęt dla laboratoriów, diagnozujących osoby z podejrzeniem zakażenia COVID-19. To wyposażenie o wartości 10,5 mln zł. Do Warszawy, Łodzi i Poznania trafiły właśnie analizatory, pozwalające na znaczne przyspieszenie diagnostyki.

Te nowoczesna urządzenia trafiły do czterech laboratoriów, działających przy: Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie oraz Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego – Państwowym Zakładzie Higieny w Warszawie.

– Orkiestra zdecydowała się wyposażyć laboratoria w wysokoprzepustowe zautomatyzowane stacje do przygotowania próbek w kierunku diagnostyki COVID-19, zestawy do izolacji wirusowego DNA/RNA, płytki U-kształtne, płytki do PCR z kołnierzem, a także zestawy diagnostyczne w kierunku COVID-19. Przekazane im roboty MGISP960 umożliwiają pełną automatyzację procesów diagnostycznych dla koronawirusa – informuje Anna Orzech, rzeczniczka WOŚP.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.