Wybory dopiero w sierpniu? Opozycja zgłasza kluczową poprawkę w Senacie.

0

Wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka (Lewica) zgłosiła do ustawy ws. wyborów prezydenckich poprawkę zakładającą, że ustawa wejdzie w życie 6 sierpnia 2020 r. Jej zdaniem, dopiero po opróżnieniu urzędu prezydenta, otworzy się “okienko konstytucyjne” do zarządzenia nowych wyborów.

Trzy połączone komisje senackie wznowiły dziś prace nad ustawą ws. organizacji wyborów prezydenckich w 2020 r. Szef komisji ustawodawczej Krzysztof Kwiatkowski poinformował na wstępie posiedzenia, że “udało się odnaleźć pakiety wyborcze”. Przekazał, że kierownictwo Poczty Polskiej poinformowało w piśmie, że “wszystkie pakiety są w posiadaniu Poczty Polskiej od 25 maja 2020 r. i są składowane w jednym z obiektów logistycznych Poczty Polskiej”.

“Obiekt, w którym są przechowywane, jest chroniony fizycznie oraz posiada zabezpieczenia techniczne. Dostęp do obiektu jest limitowany, a miejsce składowania pakietów już wewnątrz obiektu jest wydzielone i podlega bieżącej obserwacji przez pocztowe służby ochrony. W ocenie Poczty Polskiej zastosowane zabezpieczenia dają rękojmie braku dostępu do nich osobom nieupoważnionym” – głosi pismo.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.