Za mało testów, pociągi zaczną jeździć i inne codzienne uaktualnienia “Gazety” (21 maja)

0

Oto najnowsze informacje z 21 maja:

Kanada – 81 277 (19 maja – 79 112)

źródło

• Kanadyjskie Siły Zbrojne podają, że 28 wojskowych (12 w Ontario i 16 w Quebecu) uzyskało pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 po wysłaniu ich do pomocy w placówkach opieki długoterminowej w Ontario i Quebecu. W zeszłym tygodniu było 5 przypadków. Prawie 1700 członków sił zbrojnych pracuje w 25 domach opieki w Quebecu i pięciu w Ontario. Większość z nich pełni rolę pomocniczą, taką jak sprzątanie, podawanie jedzenia i pomoc w zaspokajaniu podstawowych potrzeb mieszkańców.

• Premier Ontario Doug Ford ponownie wyraził frustrację z powodu niskiej liczby testów w Ontario. Mówi, że chce aby testowano kierowców ciężarówek, pracowników sektora motoryzacyjnego, pracowników przetwórstwa spożywczego i bezobjawowych ludzi. W przyszłym tygodniu planuje się zwiększenie liczby testów. 

• Premier Justin Trudeau mówi, że będzie rozmawiał z premierami prowincji i terytoriów o tym, w jaki sposób Ottawa może pomóc w znacznym zwiększeniu ich zdolności testowej COVID-19, aby odeprzeć potencjalną drugą falę koronawirusa. Mówi, że liczby wykonywanych testów muszą natychmiast wzrosnąć w Ontario i Quebecu, gdzie władze zaczynają otwierać gospodarkę, ale liczba nowych przypadków COVID-19 pozostaje wysoka.

• Rząd Manitoby zamierza znieść kolejne ograniczenia działalności publicznej i biznesowej. Premier Brian Pallister ogłosił plan otwarcia barów, salonów tatuażu, restauracji, wytwórni filmowych i zorganizowanych sportów dla dorosłych i młodzieży. Szkoły mogą zostać ponownie otwarte 31 sierpnia, aby dodać kilka dni nauki i nadrobić czas stracony wiosną. W Manitobie pojawił się tylko jeden nowy przypadek COVID-19 w ciągu ostatnich ośmiu dni, a liczba aktywnych przypadków spadła do 23.

• Via Rail przywraca niektóre połączenia kolejowe z Union Station, powołując się na „wzrost popytu”. Z dniem 3 czerwca pociągi 62 i 669 wznowią połączenia na trasie Toronto-Kingston-Montréal, a pociągi 52, 48, 59 na trasie Toronto-Kingston-Ottawa. Ograniczono liczbę miejsc, aby zapewnić pasażerom fizyczny dystans. Via Rail zaleca wszystkim pasażerom noszenie niemedycznej maski lub osłony twarzy zakrywającej nos i usta podczas podróży pociągami.

• Premier Justin Trudeau mówi, że rząd federalny przeznacza 75 milionów dolarów dla organizacji, które pomagają rdzennej ludności mieszkającej na obszarach miejskich poza rezerwatami. Rząd wcześniej obiecał 15 milionów dolarów na finansowanie usług takich jak pomoc psychologiczna, opieka zdrowotna, dożywianie i zakwaterowanie. Ponad milion rdzennych mieszkańców Kanady mieszka w miastach lub poza rezerwatami i zasługują oni na wysokiej jakości usługi odpowiednie kulturowo.

NA ŚWIECIE:

Stan na godz. 19.32:

Porównanie ze stanem z przedwczoraj:

Wzrost liczby potwierdzonych przypadków o 204 149.

Wzrost liczby zgonów 9564.

POPRZEDNIE CODZIENNE RELACJE z maja:

19 maja

18 maja

15 maja

14 maja

11 maja

7 maja

6 maja

5 maja

4 maja

2 maja

1 maja

Pierwsza codzienna relacja:

8 marca

Inne materiały o koronawirusie w “Gazecie”

 

Poleć:

O Autorze:

Socjolog, dziennikarz-amator. Zainteresowania: muzyka, literatura, film, podróże.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.