“Część rodziców nie będzie miała pracy”. Emilewicz w Dzień Dziecka rozwiewa nadzieje Polaków.

0

W Dzień Dziecka przykrą wizję nadchodzących wakacji kreśli najmłodszym obywatelom wicepremier Jadwiga Emilewicz. W najnowszym wywiadzie szefowa resortu rozwoju oceniła, że “to będą inne wakacje niż do tej pory”. I nie ukrywała, iż Polacy powinni liczyć się z tym, że nie wyjadą z kraju, a część rodziców wkrótce trafi na bezrobocie.

Z nadziejami na w miarę normalne wakacje w 2020 roku Jadwiga Emilewicz postanowiła brutalnie obejść się w wywiadzie udzielonym “Dziennikowi Gazecie Prawnej” w związku z Dniem Dziecka. – To będą inne wakacje niż do tej pory. W zdecydowanej większości będziemy je spędzać w kraju. Mam nadzieję, że wszyscy, wy z waszymi rodzicami, ruszymy w Polskę i myślę, że to ogromna szansa, żeby jeszcze lepiej poznać nasz kraj – oznajmiła wicepremier w rozmowie, podczas której w roli dziennikarzy wystąpiła dwójka nastolatków.

Na tym jednak nie koniec informacji, od których miny zrzedną nie tylko dzieciom, ale i dorosłym Polakom. – Może się (…) zdarzyć, że przez jakiś czas część rodziców nie będzie miała pracy – wyznała polityk stojąca na czele Ministerstwa Rozwoju. Wicepremier Emilewicz zaznaczyła co prawda, że rząd robi wszystko, by tak się nie stało, ale jednocześnie oceniła, iż zbliża się “czas, w którym znowu będziemy musieli być ze sobą bardziej solidarni niż zazwyczaj”.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.