Frekwencja niemal 10 punktów procentowych niższa niż w badaniach late poll

3

Oficjalne dane dotyczące frekwencji wyborczej z niemal 90 proc. obwodów znacząco różnią się od tego, co podawano w nocy w sondażu late poll. Najwięcej osób zagłosowało w woj. kujawsko-pomorskim, najmniej – w woj. pomorskim. Wyższa frekwencja była na wsiach niż w miastach.

Według cząstkowych danych (z 87,16 proc. obwodów głosowania) frekwencja w I turze wyborów prezydenckich w Polsce wyniosła 53,29 proc. Według sondażu late poll, przeprowadzonego przez Ipsos, frekwencja w niedzielę wyniosła 64,3 proc. Oficjalna frekwencja jest zatem niemal 10 punktów procentowych niższa niż sondażowa.

Jeśli chodzi o podział na województwa, najwyższą frekwencję odnotowano w woj. kujawsko-pomorskim – 60,32 proc, podlaskim – 59,33 proc. oraz wielkopolskim – 59,5 proc. Najmniej osób zagłosowało w woj. pomorskim – tam frekwencja wyniosła 41,93 proc. Drugi najniższy wynik odnotowano w woj. śląskim – 48,31 proc. We wszystkich pozostałych województwach, wg cząstkowych danych, zagłosowało powyżej 50 proc. uprawnionych.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

3 Comments

  1. Niestety Kanada jest po prostu PiSowska ! A ja według Pana Dudy i Prezesa Kaczyńskiego jestem “zdradziecką mordą”! Mieszkam w Kanadzie ponad 38 lat. Ciekawe jak nazwać tych “polonusów” co mają czelność głosować w sprawach kraju- w którym nie mieszkają? Polscy “kanadole”? No to ja Was po tych wyborach poprostu pier…..le!

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.