Iran wydał nakaz aresztowania Trumpa. Zarzut “morderstwa i terroryzmu”.

0

Władze Iranu wydały nakaz aresztowania prezydenta USA Donalda Trumpa oraz 35 innych oficjeli, których oskarżają o zabójstwo generała Kasema Sulejmaniego. Teheran zwrócił się w tej sprawie do Interpolu. Organizacja jak dotąd nie skomentowała sprawy.

O podjętych krokach poinformował w poniedziałek irański prokurator Ali Alkasimehr, cytowany przez agencję Fars. Jak przekazał, Donaldowi Trumpowi i ponad 30 innym osobom oskarżanym przez Iran o udział w ataku, w następstwie którego zginął irański generał Kasem Sulejmani, postawiono “zarzuty morderstwa i terroryzmu”. Prokurator nie ujawnił tożsamości pozostałych oficjeli.

Alkasimehr zapowiedział, że Iran będzie się domagał ścigania Trumpa nawet po zakończeniu jego prezydentury. Uściślił, że Iran zażądał wydania za amerykańskim przywódcą i innymi osobami “czerwonej noty”, co stanowi najwyższą przewidzianą przez Interpol formę poszukiwania w celu aresztowania i ekstradycji.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.