Kanada jednym z najbezpieczniejszych krajów na świecie w erze COVID-19

0

Nowe badanie przeprowadzone przez Deep Knowledge Group uznało Kanadę za jeden z najbezpieczniejszych krajów na świecie w czasach COVID-19.

Badanie ma na celu „klasyfikację, analizę i uszeregowanie stabilności gospodarczej, społecznej i zdrowotnej” krajów po pojawieniu się światowej pandemii.

Oceniając 20 krajów, Deep Knowledge Group wzięła pod uwagę 130 „parametrów ilościowych i jakościowych” i zgromadziła dane o wydajności kwarantanny, obsługi rządowej, dostępności szpitali, monitorowania i wykrywania COVID, ochrony przed infekcją, gotowości na sytuacje zagrożenia i ogólne wskaźniki śmiertelności.

Według Deep Knowledge Group badanie to stanowi punkt wyjścia do dyskusji i może służyć jako „źródło informacji dla rządów w celu optymalizacji obecnego i post-pandemicznego bezpieczeństwa i stabilności oraz jako zestaw narzędzi do ustanawiania najlepszych możliwych planów działania dla każdego konkretnego regionu, w celu utrzymania zdrowia i dobrobytu gospodarczego ich populacji oraz odwrócenia skutków szkód ubocznych spowodowanych przez COVID-19.”

Izrael zajął pierwsze miejsce na liście z ogólnym wynikiem 751 punktów (na 1000), a następnie Niemcy (749) i Szwajcaria (742).

Kanada zajęła 12. miejsce na liście (699 pkt) i była jedynym krajem z obu Ameryk, który znalazł się na tej liście.

Anna Głowacka

 

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.