Kolej traci pasażerów. Wielu bezpowrotnie?

0

Koniec pandemii wcale nie musi oznaczać końca kłopotów w branży transportowej. Tych nie uniknie również kolej. Do pociągów nie wróci część podróżujących biznesowo: firmy zamiast wysyłać pracowników w delegacje do innych miast, będą wykorzystywać tańsze i sprawdzone w epidemii telekonferencje – czytamy w “Rzeczpospolitej”.

Dane udostępnione przez Urząd Transportu Kolejowego (UTK) dotyczące frekwencji w pociągach pokazują, jak mocno kolej ucierpiała przez epidemię. W kwietniu 2020 r. do pociągu wsiadło niewiele ponad 6 mln osób. To o 77 proc. mniej niż rok wcześniej. Jak podaje UTK, kwietniowa frekwencja nawet w porównaniu z marcem, gdy epidemia już hamowała ruch, okazała się niższa o dwie trzecie.

Brak podróży zdemolował finanse przewoźników. W Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej przychody z biletów w kwietniu zmalały o 78 proc. wobec planowanych. W Kolejach Śląskich epidemia obniżyła średni dobowy przychód o 85 proc. W kasie Kolei Mazowieckich między 13 marca a 12 kwietnia zabrakło 16 mln zł – przytacza “Rzeczpospolita”.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.