Legia pewnie zmierza po kolejny tytuł w piłkarskiej ekstraklasie

0

W 28. kolejce spotkań piłkarskiej ekstraklasy sezonu 2019/2020 po 6 meczach bez wygranej przełamała się Pogoń Szczecin, która dzięki zwycięstwu od razu wskoczyła na podium. Nadal broni nie składa Arka Gdynia, która w ostatnich sekundach wyszarpała 3 punkty. Od 2 zwycięstw powrót do rywalizacji po przerwie zaczęła Legia oraz Piast.

W piątek, 5 czerwca o 18:00 na start 28. kolejki Ekstraklasy kielecka Korona, która była już blisko wydostania się ze strefy spadkowej przegrała u siebie z wiceliderem Piastem Gliwice 1:2. „Koroniarze” prowadzili 1:0, później z boiska za 2 żółte kartki musiał zejść Jakub Żubrowski, po przerwie Mistrz Polski zdobył 2 gole i wygrał. W drugim piątkowym meczu Górnik Zabrze spotkał się z Lechią Gdańsk. Mimo prowadzenia gospodarzy 2:0 górnicy zaledwie zremisowali 2:2. Dokończenie kolejki tradycyjnie nastąpiło w sobotę oraz w niedzielę.

Na początek sobotnich zmagań Jagiellonia Białystok przegrywała z Wisłą Płock już 0:2, ale grając do końca urwała 1 oczko już w doliczonym czasie gry. Następnie Zagłębie Lubin podejmowało przed własną publicznością Lecha Poznań celującego w pierwszą czwórkę po sezonie zasadniczym. „Miedziowi” do przerwy prowadzili 3:1, po przerwie opadli z sił co wykorzystał Kolejorz strzelając 2 gole i zdobywając 1 punkt.  W sobotę o 20:00 szczecińska Pogoń zmierzyła się z mającą serię 6 porażek Cracovią Kraków. „Pasy” zdobyły gola, sędzia go nie uznał, po chwili prawidłową bramkę strzelili „Portowcy” wyszarpując na końcu pełną pulę.

Wiele emocji było także w niedzielę. Zespół Rakowa Częstochowa w Bełchatowie spotkał się z będącym w fatalnej sytuacji ŁKS-em Łódź, który zamyka ligową tabelę. Beniaminek mimo prowadzenia 1:0 nie potrafił wygrać. 1 punkt obu zespołom nic nie dał.

Później Arka Gdynia, której sytuacja też nie jest wesoła przełamała się ogrywając po bardzo ciekawych zawodach Śląsk. Wrocławianie prowadzili 1:0, w drugiej połowie stracili 2 gole w tym decydującego już w doliczonym czasie gry. Wtedy Matus Putnocky najpierw obronił karnego, ale wobec dobitki był już bezradny.

Zmagania 28. kolejki zakończył klasyk polskiej ligi w którym Legia Warszawa przegrywając do przerwy 0:1 i tak łatwo wygrała z Wisłą w Krakowie 3:1.