Ludzie ratowali się, skacząc z okien. W pożarze w Reykjaviku zginęło trzech Polaków.

0

W pożarze, który wybuchł w czwartek w jednym z budynków mieszkalnych w centrum Reykjaviku, zginęło trzech polskich obywateli – potwierdził w sobotę ambasador RP na Islandii. Jak dodał, dwóch innych Polaków zostało ciężko rannych. Akcja gaśnicza trwała kilkanaście godzin.

Do pożaru doszło w czwartek w centrum Reykjaviku, na rogu ulic Vesturgata i Bræðraborgarstígur. Ogień pojawił się po godzinie 15 czasu lokalnego (17 czasu polskiego) w budynku, w którym mieszkali zagraniczni pracownicy zatrudnieni przez agencję pracy tymczasowej. Według islandzkiej gazety “Frettabladid” w domu zameldowane były 73 osoby, z czego większość stanowili obcokrajowcy. Wśród nich: 28 Polaków, 28 Łotyszy, 12 Litwinów, trzech Rumunów, a także po jednym lokatorze z Hiszpanii oraz Islandii. Jak relacjonował islandzki nadawca publiczny RUV, w momencie wybuchu pożaru w budynku przebywało do 10 osób.

Na miejscu pojawiła się straż pożarna. Akcja ratunkowa była utrudniona z uwagi na wysokie ryzyko zawalenia się budynku. Strażacy ewakuowali część osób przy pomocy drabin, inni sami opuścili budynek. Niektórzy ratowali się, skacząc z okien. Akcję gaśniczą, w której uczestniczyło 60 strażaków, zakończono w piątek nad ranem.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.