MSZ: rekordowa frekwencja za granicą

0

W wyborach prezydenta Rzeczypospolitej za granicą odnotowano rekordową frekwencję – poinformowało w poniedziałek polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Resort podał, że do spisów wyborców zgłosiło się ponad 387 tysięcy obywateli, w tym ponad 343 tysiące głosujących korespondencyjnie.

MSZ podało w poniedziałek dane dotyczące frekwencji w pierwszej turze wyborów za granicą. “Pomimo pandemii i związanej z nią sytuacji międzynarodowej, w wyborach Prezydenta RP za granicą odnotowano rekordową frekwencję. Do obwodowych komisji wyborczych w polskich placówkach dyplomatyczno-konsularnych dotarła zdecydowana większość kart wydanych w głosowaniu korespondencyjnym” – podkreśliło Biuro Rzecznika Prasowego MSZ.

Jak poinformowano, do spisów wyborców za granicą zapisało się ponad 387 tysięcy obywateli, w tym ponad 343 tysiące to wyborcy głosujący korespondencyjnie. Dla porównania – w 2015 r. w spisach wyborców podczas I tury głosowania wpisanych było 196 121 wyborców, w tym 34 021 głosujących korespondencyjnie.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.