Obywatele RP apelują do Trzaskowskiego, by zrezygnował z członkostwa w PO

0

Chcą rzetelnej debaty o przyszłości polskiej demokracji oraz deklaracji, że zbuduje pluralistyczną kancelarię prezydencką, jeżeli wygra w II turze. Obywatele RP wystosowali specjalny apel do Rafała Trzaskowskiego, w którym postulują też, by zrezygnował z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. – Dzisiaj w Polsce trzeba działać na rzecz patrii, nie partii – podkreślają przedstawiciele tego ruchu.

“Gratulujemy przejścia do drugiej tury w plebiscycie. Celowo używamy właśnie tego określenia na wczorajsze wydarzenie, bo mamy nadzieję, że podobnie jak my i wiele obywatelek i obywateli Polski, zdaje Pan sobie doskonale sprawę z faktu, iż jesteśmy w trakcie plebiscytu, nie w trakcie prawdziwych wyborów” – czytamy w nim.

Obywatele RP: niech pan tego nie zmarnuje

Członkowie ruchu Obywatele RP deklarują, że są zwolennikami wygranej Trzaskowskiego. Liczą, że – zgodnie ze swoimi deklaracjami – będzie prezydentem wszystkich Polaków. Podkreślają też, cytując Martę Lempart, działaczkę społeczną, jedną z inicjatorek Strajku Kobiet, że Rafał Trzaskowski już dawno przestał być kandydatem tylko PO, a stał się kandydatem wielu obywatelek i obywateli.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.