“Pokolenie Wykopu zgasi w Polsce światło”. Kim są wyborcy, którzy przesądzą o wyniku wyborów?

0

Młody, wykształcony, zatrudniony w biurze lub usługach, najczęściej mężczyzna – to według late poll wyborca Konfederacji, o którego w drugiej turze będą się “bić” Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Internauci kpią, że popierający Konfederację, których nazywają pokoleniem Wykopu, “zgaszą w Polsce światło”. – Nie można wrzucać wszystkich do jednego worka i mówić, że wyborcy Konfederacji biją Arabów w kebabach – broni Mateusz.

Krzysztof Bosak w pierwszej turze wyborów prezydenckich miał większe poparcie niż Władysław Kosiniak-Kamysz i Robert Biedroń razem. Z danych PKW (te z 99,78 proc. obwodów) wynika, że kandydata Konfederacji poparło 6,75 proc. wyborców, a liderów PSL (2,37 proc.) i Wiosny (2,21 proc.) łącznie 4,58 proc.
 
– Konfederacja stała się trzecią siłą. Wyniki zapowiadają polityczną zmianę – mówił z niekrytą dumą Krzysztof Bosak. Niektórzy na wieść o tym drżą ze strachu, a politycy już zaczynają zabiegać o uwagę wyborców Konfederacji. Wreszcie to oni, obok popierających Szymona Hołownię, przesądzą o wyniku drugiej tury wyborów prezydenckich.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.