Pomnik Kościuszki w Waszyngtonie zdewastowany przez protestujących

0

To kolejna noc protestów w USA po śmieci 46-letniego czarnoskórego George’a Floyda. W trakcie zamieszek w nocy z niedzieli na poniedziałek przed Białym Domem w Waszyngtonu został zdewastowany pomnik Tadeusza Kościuszki. Świadkiem wydarzenia był Paweł Żuchowski, reporter RMF FM.

Pomnik Tadeusza Kościuszki przed Białym Domem zdewastowany. Trudno nazwać ich ludźmi, którzy walczą o swoje prawa, kiedy nie szanują bohatera obojga narodów. Stałem, nic nie mogłem zrobić” – napisał na Twitterze Żuchowski.
 
Reporter opublikował także w sieci zdjęcia i nagrania z incydentu. Widać na nim młodych ludzi wspinających się po monumencie i malujących na nim obraźliwe napisy. “Tak zniszczono pomnik Tadeusza Kościuszki w parku Lafayette przed Białym Domem. Ten protest z pokojową manifestacją nie ma nic wspólnego. Teraz widnieją na nim między innymi wulgarne hasła pod adresem prezydenta Trumpa. Na pomnik również sikano, pluto. Szok” – dodał w kolejnym wpisie dziennikarz.
 

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.