Prezydent nie przeszedł testów po powrocie z USA? Badanie “byłoby bezsensowne”.

0

Pomimo pandemii koronawirusa Andrzej Duda poleciał do USA na spotkanie z Donaldem Trumpem. Delegacja przeszła testy na koronawirusa przed wylotem, jednak nie wiadomo, czy tak samo było po powrocie. Takiej informacji nie potwierdza rzecznik prezydenta. Choć ekspert mówi, że taki test byłby pozbawiony sensu.

Andrzej Duda był pierwszym zagranicznym gościem prezydenta USA od wybuchu pandemii. Podczas wizyty podjęto szereg środków ostrożności, polska delegacja przeszła testy na koronawirusa przed wylotem, a następnie po przylocie w USA. Z początku nie było wiadomo czy Andrzej Duda, Donald Trump i pozostali członkowie delegacji będą nosić maseczki. Teraz wiadomo, że, przynajmniej podczas oficjalnych spotkań, maseczek nie nosili.

Po powrocie cała delegacja, zgodnie z przepisami, nie zostanie objęta kwarantanną. Pozostaje jednak pytanie, czy testy na koronawirusa odbyły się również po powrocie do Polski. Bo niemal natychmiast z lotniska Andrzej Duda udał się do Pałacu Prezydenckiego, gdzie przed południem zaczęło się spotkanie z przedstawicielami amerykańskich firm. Zaraz po nim prezydent pojechał do Radomia.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.