Protest.y w USA. Donald Trump grozi użyciem wojska.

0
– Poleciłem gubernatorom i burmistrzom wezwanie na pomoc Gwardii Narodowej. Jeśli nie uda im się zdominować ulic, użyję wojska i zrobię to za nich – zapowiedział prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump. W USA kolejny dzień trwają protesty po zabiciu przez policję czarnoskórego 46-latka George’a Floyda.
 
– Natychmiastowo mobilizuję wszystkie możliwe federalne cywilne i wojskowe środki, by powstrzymać zamieszki i plądrowanie – zapewniał Trump w wystąpieniu przed Białym Domem po godz. 00.30 czasu polskiego (18.30 czasu miejscowego). – Moim podstawowym i najważniejszym obowiązkiem jako prezydenta jest obrona naszego wspaniałego kraju i ludzi – oświadczył.

Prezydent USA zapewnił też, że winni zabicia Floyda zostaną ukarani i przyznał, że “Amerykanie słusznie byli oburzeni tą śmiercią”. Jednocześnie zaznaczył, że protesty zostały wykorzystane przez “profesjonalnych anarchistów, podpalaczy, bandytów, Antifę i innych”.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.