Restart kampanii prezydenckiej

0

Kampania prezydencka znowu w pełni. Z tą jednak różnicą, że dzisiaj w wyścigu do Pałacu Prezydenckiego liczą się tylko dwa nazwiska: Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego, a obecna kampania już została sprowadzona do starej wojny między PO, a PiS.

Po blisko miesięcznym przestoju kandydaci i ich sztaby z nową energię ruszyli, by zabiegać o głosy wyborców. Jednak wyborcze pole bitewne zdecydowanie różni się od tego, które jeszcze miesiąc temu mogliśmy wszyscy choćby w pamiętnej debacie prezydenckiej oglądać. Najważniejsza zmiana dotyczy wymiany przez PO Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, której sondaże nie dawały żadnych szans, plasując byłą marszałek Sejmu nawet za Robertem Biedroniem czy Krzysztofem Bosakiem. Taki wynik dla Platformy, kierowanej od kilku miesięcy przez Borysa Budkę byłby istną katastrofą.

Politykom Platformy wystarczyło kilka dni, aby całkowicie zapomnieć o wypowiadanych publicznie słowach i deklaracjach, że Kidawa-Błońska będzie najlepszą kandydatką na czas odbudowy wspólnoty po pandemii. Dziś niemal każdy w największej partii opozycyjnej chce jak najszybciej zapomnieć o tej nieudanej kampanii, a jej główni stratedzy zostali w zasadzie pierwszego dnia odsunięci przez Rafała Trzaskowskiego, który postawił na sprawdzonych w boju wyborczym współpracowników.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.