Restrykcje w Ontario przedłużone, jak uniknąć 2 fali, promy ruszają oraz inne uaktualnienia “Gazety” (24 czerwca)

0

Oto najnowsze informacje z 24 czerwca:

Kanada – 102 242 (22 czerwca – 101 605)

źródło

• WestJet Airlines Ltd. zwolni 3333 pracowników w ramach gruntownej restrukturyzacji w związku z pandemią koronawirusa, która spustoszyła przemysł turystyczny.

• Kanada mogłaby uniknąć drugiej fali koronawirusa, jeśli zastosuje lekcje Korei Południowej i Tajwanu oraz skoncentruje się na testach, śledzeniu i leczeniu przypadków COVID-19 oraz „dystansowaniu” od samego początku. Oznacza to, że wraz z ponownym otwarciem gospodarki społeczności muszą być gotowe do okresowego przywracania dystansu fizycznego i środków ograniczających zgromadznia w razie gwałtownego wzrostu aktywności choroby, aby powstrzymać wybuchy epidemii i umożliwić kontynuację odbudowy gospodarki, powiedział posłom w Komisji Zdrowia Izby Gmin Asaph Young Chun, szef Koreańskiego Instytutu Statystyki. Te „niefarmaceutyczne” interwencje są najlepszą „strategią wyjścia” z blokad spowodowanych przez COVID-19, powiedział. Dwaj amerykańscy eksperci ds. zdrowia twierdzą, że Korea Południowa i Tajwan wskazały drogę dla innych krajów, ale ostrzegają Kanadę przed zbyt szybkim ponownym otwarciem nawet w kontaktach z sąsiadem, Stanami Zjednoczonymi.

• Ruszą promy na torontońskie wyspy. Promy będą działać na 50 procent, pasażerowie będą musieli mieć własne maski. Pasażerowie są zachęcani do zakupu biletów przez Internet na stronie www.toronto.ca/ferry – tylko 5000 biletów dziennie będzie sprzedawanych i są proszeni o zaplanowanie wizyty poza godzinami szczytu, jeśli to możliwe – unikając godzin od 9:30 do 12:30 i 15:30 – 18:30. Podczas blokady COVID-19 działał tylko jeden prom, głównie dla 700 mieszkańców wysp. Podczas gdy toalety na wyspach będą otwarte, Park rozrywki Centerville i inne obiekty zabaw na wyspach pozostaną zamknięte. Bilety są ważne tylko na datę wybraną w momencie zakupu.

• Prowincja Ontario przedłużyła stan wyjątkowy (state of emergency) do 15 lipca. Premier Doug Ford powiedział, że ma nadzieję, że będzie to już ostatnie przedłużenie. Oczekuje się, że wiele nadzwyczajnych przepisów i restrykcji  będzie kontynuowanych nawet po 15 lipca, w tym zakaz dużych zgromadzeń. Po wygaśnięciu stanu wyjątkowego prowincja nie będzie mogła już wydawać nowych przepisów, zmieniać ich ani reaktywować starych, ale istniejące można przedłużyć.

• Cztery prowincje atlantyckie ogłosiły plany złagodzenia międzyprowincjonalnych ograniczeń w podróżach, tworząc tak zwaną „bańkę”, ponieważ w region notuje się stosunkowo niewiele nowych zakażeń COVID-19 w ostatnich tygodniach. Od 3 lipca mieszkańcy Kanady Atlantyckiej będą mogli podróżować po całym regionie bez konieczności izolowania się przez dwa tygodnie po przybyciu do innej prowincji. Odwiedzający z prowincji i terytoriów spoza regionu będą nadal musieli się izolować przez 14 dni i przestrzegać lokalnych warunków wjazdu w każdej z czterech jurysdykcji. Jednak po upływie okresu izolacji osoby te będą również mogły podróżować po całym regionie atlantyckim.

NA ŚWIECIE:

Stan na godz. 19.33:

22 czerwca:

• wszystkie przypadki na świecie – 9 062 837

• wszystkie zgony – 470 716

Poleć:

O Autorze:

Socjolog, dziennikarz-amator. Zainteresowania: muzyka, literatura, film, podróże.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.