Reynders: ochrona praworządności priorytetem Komisji Europejskiej. Bodnar: trzeba działać szybko.

0

Unijny Komisarz ds. Praworządności Didier Reynders zapewnił, że ochrona praworządności w krajach UE to priorytet Komisji Europejskiej. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar wskazywał, że UE musi wypracować strategię szybszego reagowania. Podsumowanie historycznej konferencji o rządach prawa w UE

„Kwestie praworządności w państwach UE pozostają priorytetem dla Unii. Praworządność to jedna z podstawowych wartości UE, gwarantuje też ochronę demokracji i praw człowieka. To jest właśnie europejski sposób życia” – zapewnił unijny Komisarz do spraw Sprawiedliwości Didier Reynders 25 czerwca 2020.

Reynders przypomniał, że choć organizacja wymiaru sprawiedliwości jest kompetencją państw członkowskich, a ochrona praworządności to przede wszystkim obowiązek każdego z państw UE, zobowiązania w tym zakresie ma również Komisja Europejska – i zamierza je respektować.

Te zapewnienia padły na konferencji „Zapewnić rządy prawa w Europie”, zorganizowanej przez Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Niemiecki Instytut Praw Człowieka. Konferencja odbyła się zdalnie.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.